Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol van az leírva, hogy MSc...

Hol van az leírva, hogy MSc diplomával ugyan abban a pozícióban több fizetést kell kapni, mint BSc diplomával?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy érdemes megcsinálni az MSc-t mert, hogy alapból több fizetés jár. Hol van ez törvényileg előírva?

2020. dec. 22. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen törvényi előírás csak a közszférában, bértáblás munkakörökben létezhet. Más esetekben nincs olyan jogszabály, ami ezt írná elő.
2020. dec. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Csak az állami cégeknél, állami szférában jár érte magasabb besorolás a bércsoportban.


A versenyszférában akkor számít, ha vezetői ambícióid vannak.

Én viszont, láttam olyan álláshirdetést a versenyszférában,hogy MSC diplomát kérnek.



Szerintem, érdemes megcsinálni.Az MSC kibővíti a tudásodat.Esetleg, más irányzatba is elmehetsz.Például közgazdászként az MSC-vel, elmehetsz logisztikai irányba, pénzügyibe, vagy koncentrálhatsz a menedzsmentre.De, akár kisebb átképzéssel műszaki menedzser MSC-t is elvégezhetsz vele.

2020. dec. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Nincs törvényben szabályozva, de attól még így van.
2020. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, hogy expressis verbis nincs erre szabályozás a versenyszférában, de határozottan előnyt élveznek az MSC-s diplomával rendelkezők az álláspályázatoknál.
2020. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

A versenyszférában minden azon múlik, hogyan tudod magadat eladni.

Simán lehet, hogy egy magasabb végzettségű, több tapasztalattal bíró ember rosszabbul keres, mint te.

Viszont, ahhoz, hogy jól el tudd magadat adni, kell, hogy valamit fel tudj mutatni. És egy mesterdiploma jól jöhet ilyenkor.

2020. dec. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Sőt olyan törvény sincs ami azt írná elő, hogy diplomásként több bért kellene kapnod.
2020. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen sehol nincs leírva, még a közigazgatásban, ahol bértáblák vannak, ott is csak "középfokú" és "felsőfokú" végzettség között van különbség, a felsőfokún belül már nincs, legfeljebb a munkáltatód honorálhatja azzal, hogy a bérsávon belül megtolja az illetményedet.

A versenyszférán belül ez a különbség inkább statisztikai: a felmérések azt mutatják, hogy az MsC diplomával rendelkezők ÁTLAGOSAN többet keresnek, de ez nagyban függ a munkáltatótól, a betöltött pozíciótól meg magától a diplomától is. Pl. egy gépészmérnök BA diplomával többet lehet keresni, mint egy művelődésszervezői MA-val.

2020. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Például a pedagógus bértáblában van különbség.
2020. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Jó, de ott a munkakörben is van különbség, ha jól tudom, BSc/BA-val csak általános iskolában (alsósokat?) lehet tanítani, MSc/MA-val pedig középsuliban is.
2020. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem jól tudod, vagy csak részben. Például én gyógypedagógus vagyok (amikor végeztem tanárképző volt csak belőle), most már van MA is, de nyilván 3 diploma után, 50 évesen már nem fogom megcsinálni. Szakszolgálatnál dolgozom, s bizony ugyanazt a munkát végezzük. Tehát nálunk számít!
2020. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!