Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik kimentek néhány évre...

Akik kimentek néhány évre pénzszerzés céljából Angliába: milyen munkakörben dolgozgatok?

Figyelt kérdés
Fontolgatjuk a párommal, hogy szerencsét próbálunk kint. Ismerősi körben van kint konyhai kisegítő, ruhabolti eladó.

2020. dec. 26. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ismerősi körben van kint konyhai kisegítő, ruhabolti eladó."


Akkor bizonyára hallottál arról is, hogy dec 31-el Anglia kilép az Unióból (igazából már kilépett, csak a kilépési feltételek tárgyalása húzódott)és:


" 2021. január 1-től megszűnik az uniós polgárok szabad mozgása."


Csak bizonyos feltételek mellett tudtok majd kimenni - ha tudtok egyáltalán...


Bővebbet itt találhatsz erről:


[link]

2020. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

A házban lakó srác most költözött haza Angliából.

Gyárban dolgozott, megszedte magát az évek alatt - most nincs gondja...

Informatikát tanul itthon.

2020. dec. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Mi 20 év után jöttünk onnan haza, akarna a halál oda menni többet..

Amúgy sem mehet mostmár akárki, azt hiszem évi 20.000 gbp bevétel elvárt lesz per fő, ez majdnem 1700 gbp havonta, annyit nem keresnek ilyen alacsony beosztású munkákban..

2020. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

3-nak.

Nem lesz elvárás az évi 20.000 gbp bevétel.

Épp most írták alá az egyezmény a munkavállalással kapcsolatban.

Január 1-től megszűnik a szabad munakerőpiac beármalása az eu polgárok számára is. Pontrendszer lép érvénybe. Ami elvárás: megfelelő angol nyelvtudás, jó szakmai háttér, szakmai tudás, szakmai végzettség. bűntetlen előitélet, stb. Ezen kívül minden más elvárás fent van a pontrendszeri listán- De az évi 20 ezer gbp nem elvárás.

Mi 16 év után döntöttünk úgy, hogy 2021-ben hazamegyünk végleg. Elég volt. De hogy a kérdésre is válaszoljak.

Amikor kijöttünk csak a férjem tudott angolul. Anno ő autógyárban dolgozott, én nyelvtudás nélkül takarítottam egy kisebb cégnél. Azóta sok-sok év telt el, tanultunk, fejlesztettük magunkat. Jelenleg a férjem az egyik brit vasútnál mérnökként dolgozik, én (kevésbé fejlesztettem magam, hiszen a nyelvet is nehezen tanultam meg, sosem tudtam nyelveket tanulni) egy biológiai laborban mint segédlaboráns dolgozom. ( bevallom, egy angol barátunk felesége vitt be oda dolgozni pár éve, és azóta ott vagyok) De ennyi elég is volt.

Akik 2021 január 1-től akarnak szerencsét próbálni, azoknak is van esélyük, csak már nincs olyan lehetőség, hogy " kint dolgozik az ismerősöm, rokonom etc" Pontrendszer sikeres akkor sikeres lesz a kinti munkaélet is.

Én sok sikert kívánok nektek.

2020. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

:D :D


Kíváncsi lennék rá, hogy mi lett lehúzva a 2-es válaszban? :D


Egyszerű tényeket írtam le...

Vagy az a baj, hogy nem írtam hozzá, hogy úgy 10 évet el van késve a kérdező, mert most már nem kifelé mennek Angliába az emberek, hanem jönnek haza - meg esetleg mennek át másik országba?

2020. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Konyhai kisegítő voltam kint 1 évig. Nekem nem tetszett Anglia. Sem London, sem az a sokféle ember, sem az angol ételek és az éghajlat sem. Az egész város egy fertő, jó volt haza jönni. Arról nem is beszélve, hogy akkor amit ott félre tettem azt már simán megspórolom itthon is. Akkor ott nettó 200-at tudtam havonta félre tenni, most itthon pedig simán megmarad hó végén nettó 300 ezer.
2020. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, mert én is most hallottam az M1 híradójában, hogy évi 20 ezer fontot kell keresnie az Angliában dolgozó munkavállalónak, akkor szépen félretájékoztatnak bennünket. :)
2020. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

7-nek.

Tényleg félrehallotad. Én jó pár éve kint élek, nekem se, éri el az évi 20 ezret a bérem. Minimálbérel vagyok, és csak heti 25 órát dolgozom. De az is igaz, hogy ennyi pénzből egyedül megélni nem lehet. Nekem a párom évi 56 ezer fontot keres, azért lazulok én.

2020. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én magam nem, de az ismerősök között:

Kőműves, párja takarít

Lakatos, párja takarít

2020. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
#8 Aki kint van annak szerintem már nem, csak aki most akar menni..
2020. dec. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!