Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diploma tényleg úgy müködik...

A diploma tényleg úgy müködik hogyha van akkor automatikusan jól fogok keresni a lényeg hogy legyen valami?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint érdemes elvégezni egyetemet ami piacképes diplomát add és utána legalább nettó 350 ezret kapok a semmiért is a multinál kvázi adatrögzitőként az excelben meg hasonlók. Egy idióta is megtudná csinálni csakhát kell a papír állítólag.


Tehát lényegtelen hogy nem értek hozzá ha sikerült kiszenvedni a papírt sinen vagyok az életben, mert a multi akkor is megfizet mert a papir a lényeg nem a tudás.


Az lehet hogy nettó 350 nél többet nem adnak a semmire de belegondolva ha igaz akkor így jó élni. Nem is kell több



2020. dec. 26. 14:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%

Nézz körbe ezen az oldalon.

Tele van rinyáló diplomással, aki 100 kérdésen keresztül azon kesereg hogy a diplomájával csak 140 ezret kap, és a szakmunkás is többet keres nála.

Na akkor szerinted? :D


Azt a mesét amit leírtál meg nem tudom honnan szedik mert teljesen abszurd. :D

2020. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Persze! Ez pont olyan mint a magasság, ha 185 vagy,egyből lesz nőd, mert itt a Gyakorin olvastam, sok-sok válasznál, hogy a magas fiúk a nyerők.
2020. dec. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
28%

1.-nek.


De van ám az a sok millió válasz is itt, hogy diplomával lesz csajod, és bölcsész diplomával is lehet NASA pilóta, fogorvos, meg építészmérnök, mert sokan így csinálják, és havi 23,5M fizut kapnak. :)

2020. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%

Melyik cégnél adnak ennyit a semmittevésre? :D

A szüleid trollkodnak, vagy szerintük tényleg mindegy, hogy a diploma az villamosmérnöki vagy régész? "Mert a multi úgyis megfizeti"? :D

2020. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy a szülők erőteljesen aluledukáltak, és az érettségit, mint valami misztériumot így képzelik el. :D
2020. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
75%
(Amúgy a 4-es vagyok, és mielőtt valaki lehúzna, hogy lenézem a régészeket, nem, nem nézem le őket. Viszont egyrészt a fizetésekükben is hatalmas a különbség, másrészt villamosmérnököket sok multi alkalmaz Magyarországon, régészeket meg nem igazán, vagy nem a szakmájukban. :D )
2020. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
diploma mellé nem jár automatikusan állás.. főleg akkor ha csak végigbukdácsolod és a végén semmihez se értesz.
2020. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Akkor nem elég elvégezni,nem elég a papír?

Nekem azt mondják hogy sok olyan állás van amit bárki betudna tölteni de itt mindenhez kell a papír. Nem azt hogy több lesz a fizetés mint 350 nettó de akkor is nem rossz

2020. dec. 26. 15:50
 9/32 anonim ***** válasza:
54%
Inkább a 200-es fizetésre igaz ez amit mondasz, az is munkaerőhiányos gazdaságban. Az utóbbi években tényleg viszonylag könnyű volt diplomával (azért a teljesen akármilyen túlzás) elhelyezkedni, de a fizuk soha nem voltak a 350-es átlag még közelében sem, tudsz keresni elhelyezkedési statisztikákat. Értékes diplomával aki akar is valamit (nyelveket tanul egyetem alatt, plusz tudást szerez a szakterületén, gyakornokoskodik) az is örül, ha pályakezdőként sikerül 300 fölé menni, de ez egyáltalán nem az átlag.
2020. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
Ezt valószínűleg olyanok mondják akik egyetem meg diploma közelében sem voltak soha.
2020. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!