Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok egyetemista hogy tud...

Sok egyetemista hogy tud nappali képzés mellett heti 30-40 órát dolgozni?

Figyelt kérdés

Nézegetem a gyakornoki pozíciókat és szinte 99%-nál követelmény a nappali jogviszony viszont a heti minimális munkaóra követelmény pedig 30-40 óra között van.


Viszont így is jelentkeznek és csinálják. De kérdem én hogyan? Ha előadásra nem is, gyakorlatra muszáj bejárni. Hogy dolgoznak heti 30 órát ha egyetemre is be kell járni?


Köszi!



2021. jan. 1. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Büfészak, megfelelő órarend, olyan képzés, ahol kevesebb a kötelez jelenlét, mint neked, hétvégi, délutáni munkavégzés stb stb.

Nálunk is meg tudják oldani a gyakornokok

2021. jan. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Én egy könnyű fősulira jártam, mégsem tudtam volna ezt megoldani. Voltak olyan óráink, amelyekről alig lehetett hiányozni, pedig nem is voltak fontosak (pl. angol). Minden napra jutott egy. Szóval én sem értem, hogy lehetséges, gondolom úgy, hogy egyéni tanredet kérsz.
2021. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én egyéni tanrendet kértem.
2021. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#2 egyéni tanrendet munka miatt megadják?
2021. jan. 1. 15:00
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én megkaptam. Mondjuk én az egyetemi lap főszerkesztője voltam.
2021. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 mit irtal, milyen indoklas? Csak annyit hogy munka? :D
2021. jan. 1. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Hogy az anyagi helyzetem miatt kénytelen vagyok dolgozni, és amúgy közösségileg fontos tevékenységet végzek.
2021. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Egyéni tanrendet minden tárgyból kérni kell nem?


Én mérnök info szakra jártam, mi se értettük hogy tudnak egyesek 30-40 órát dolgozni/hét mikor szinte minden nap voltak óráink. Volt, hogy volt 1-2-3 lyukasóra de volt, hogy még este 7-ig volt órám és már reggel 9-10-re mentem.

2021. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy az ilyen melókat szerintem többségében olyanok csinálják, akiknek már csak egy-két tárgyuk maradt az adott félévre. Esetleg akik halasztanak (nem mindenhol kell aktívnak lenni).
2021. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

- Az egyetem támogatja a munkavégzést. Pl. szándékosan munkaidőn kívülre rakják az órákat, amit meg nem sikerül úgy, azt meg besűrítik egy napba.

- Sok szakon olyan az ajánlott tanterv alapból, hogy az utolsó féléved majdnem teljesen üres, hiszen ilyenkor el is várják a heti 40 órás gyakornoki munkaviszonyt.

- Az egyetemi tantervek mindig csak ajánlások. Neked nem muszáj úgy felvenni a tantárgyakat, persze vannak kötöttségek amik vonatkoznak rád. Ha neked munka mellett nem fér bele 1-2 tantárgy, akkor maximum azokat későbbre csúsztatod. Kicsúszol ezzel az államilag támogatott félév keretből? Na és, 2-3 havi béredből kifizeted.

- Sokan szándékosan vagy nem szándékosan, de kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy van 1-2 olyan félévük, amikor alig van órájuk. Ilyenkor simán beleférhet a heti 40 óra is.

2021. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!