Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Többet vagy kevesebbet dolgozo...

Többet vagy kevesebbet dolgozol home office alatt?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy "sokan" úgy dolgoznak home office-ban, hogy ha van egy látszólag egyértelműen egy naposnak tűnő munka, amit sikerül befejezni fél nap alatt, akkor a maradék időben már nem dolgoznak, kvázi ellógják a napot.

Van aki ezt tényleg meg tudja csinálni? Én pont az ellenkezője vagyok. Egyrészt a lelkiismeretem sem engedi, másrészt én még többet is dolgozok. Ha valami nem megy, akkor képes vagyok túlórázni csak azért, mert félek, hogy a lustálkodás látszatát kelteném. Irodában ezzel nem volt gond, mert nyilvánvalóan látszott, hogy nem index-et olvasgatok folyamatosan.



2021. jan. 4. 18:53
A kérdező szavazást indított:
Szigorúan 8 órát dolgozok
Túlórázok
Ahol lehet elcsalom a munkaidőt
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megcsinálom a munkát és pont. Ha én a 8 órás munkámat megcsinálom 6 óra alatt, akkor nem fogok többet vállalni.. max ha többet fizetnek érte.


Ezt lehet úgyis mondani, hogy lecsalom, nézőpont kérdése. szerintem ez hatékonyság.. a hatékonyságnak meg megvan az ára.

2021. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Napközben van, hogy kiugrok ide-oda, mondjuk fél-egy órára, az irodában ezt kb sosem csinálom meg. De utána ugyanúgy megcsinálom a munkát, max nem végzek 5-kor, hanem csak fél 6-kor.

Mondjuk én korábban is dolgoztam évekig HO-ban, nekem nincs ebben semmi fura. Van olyan kollégám, aki néha bevásárol napközben meg eltűnik órákra, aztán este 8-kor meg leül pár órára dolgozni. Nekem meg ez nem menne, számomra a munkaidő az munkaidő.

2021. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Kb. ugyanannyit, annyi különbséggel, hogy mikor elvégeztem a napi munkám, akkor nem a falat vagy a kollegákat kell bámulni, hanem tényleg hasznosan tölhetem az úgynevezett "üresjárataimat", amiket az irodában mindig időpazarlásnak fogok fel.
2021. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk szigorúan mérik a munkát és a szüneteket is home office alatt, tehát egyáltalán nem lehet elcsalni. Ezelőtt voltam egy másik munkahelyen home office-ban a vírus miatt, ott nem volt ilyen, elég rugalmas volt.
2021. aug. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!