Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi egyetem vagy alkalmazott...

Jogi egyetem vagy alkalmazott közgazdaságtan? Melyiket érdemesebb választani és miért?

Figyelt kérdés

2021. jan. 14. 19:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Közgáz, egyértelműen. Több piaci lehetőség.
2021. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Közgáz, de nem lehet összehasonlítani, mert a közgáz egy erős reál szak, ami egyre jobban a kvantitatív, számítógépes irányba meg, míg a jog az jog.

Ha jó fejed van matekból, egyértelműen közgáz.

2021. jan. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Jogi egyetem! Ha szakjogász leszel, busásan megtérül!
2021. jan. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
2021. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

jogtanácsosi fizetés

Amália (nem regisztrált) 2015, szeptember 24 - 21:31

EU-s forrásokat felhasználó 100%-os állami tulajdonban álló cégnél dolgozom kezdő jogtanácsosként, de tapasztalattal. 520.000 havi bruttó fizetés mellé mobiltelefon havi 4000 Ft-os támogatással, 450.000 Ft kafetéria juttatás és havi bérlet jár. Bizonyos orvosi szolgáltatásokat is fedez a cég.

2021. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Megértelek, ha ugyanannyira érdekel mindkettő. Nehéz kérdés, mert mindkettő nagyon jó szak, hasznos ismeretekkel. Egyik sem túl könnyű, és mindkettővel szép karrier építhető (habár az alk. közgáz után nem árt egy MSc, de talán ez a legjobb közgáz alapszak). Ha most lennék 18 éves, szerintem az alkalmazott közgazdaságtant választanám, mégpedig azért, mert azt csak napppali tagozaton lehet tanulni. Érettségi után az a legjobb szerintem, ha iskolapadba ül az ember, akkor viszont azt olyan szakon érdemes tenni, ahol tényleg van értelme a nappali képzésnek. Nem mondom, hogy a jogász szakon nincs (sőt), de azt minden további nélkül el lehet végezni levelező képzésen is, ergo akkor sincs gond, ha 25 évesen, munka mellett jut eszedbe, hogy mégis inkább minden áron jogász szeretnél lenni. Az sem utolsó szempont, hogy ezen a közgáz szakon 6 félév után - ha rendben haladsz a dolgokkal - lehet egy diplomád. 21 évesen. Innentől indulhat a karrierépítés, vagy mehetsz tovább a megfelelő alapokkal pl. egy szintén erős MSc-re mondjuk a Corvinuson. 21 évesen kapsz egy "opciót", ami szintén ennek a választásnak az értékét növeli. Ezzel szemben, ha 18 évesen a jogi egyetemet kezded el, 23 éves korodig biztosan hallgatónak kell lenned, mire diplomát szerzel. Én nagyjából így gondolkodnék, ha a helyedben lennék.
2021. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Viszont ismerőseim tapasztalatai alapján a következő helyeken fizetnek jól a jogtanácsosoknak - hogy a kérdésedre is válaszoljak: MNV Zrt., Eximbank Zrt., Mehib Zrt., MFB Zrt., MOL Nyrt., Richter Gedeon Nyrt., Külügyminisztérium, nemzetközi ügyvédi irodák. A kizárólagos állami tulajdonú cégeknél beosztott jogtanácsosok nettó 500-600k Ft-ot keresnek + havi 25 kafi + negyedévi plusz pénzbeli juttatások + 13. havi fizu + céges autó + céges teló. Külügyminisztériumnál nettó 350-400k Ft-ot keresnek jogi területen az osztályvezetők + 25k kafi + "céges" telefon (autóról nem tudok) + negyedévi juttatások + ruhapénz + év végen baromi sok "bónusz" (ez változó, de itt is minimum egy havi fizu pluszban év végén, és még zsebbe is adnak). Nemzetközi ügyvédi irodáknál jogi tanácsadók (legal counsel) nettó 1 millát megkeresnek itthon, plusz céges autó & teló + 20-30k kafi - itt viszont idejük nincsen a jogászoknak, nem tudják elkölteni a pénzüket.. :) Külföldön egy ilyen jellegű irodában egyébként 3x-4xét is megkereshetik a jogi tanácsadók tisztán, a béren felüli juttatások is jobbak, és nincsen agyonhajszolás, max 1-2 óra a túlóra.
2021. jan. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

"Külügyminisztériumnál nettó 350-400k Ft-ot keresnek jogi területen az osztályvezetők"


Ez kicsit elavult infónak tűnik, ma a Kit. szerint egy minisztériumban nem dolgozhat alacsonyabb fizetésért osztályvezető, mint br. 700 eFt (ez a sáv alja). Ez ma 465 eFt nettó, kedvezmény nélkül.

2021. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A közgazdaságtan nem inkább társadalomtudomány? Nem tudom miért mondjátok reálnak
2021. jan. 14. 20:06
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

Azért mert az. Reál.

A társadalomtudomány is lehet reál.

Nemzetközi Gazdálkodás, Pénzügy számvitel, Alkalmazott közgazdaságtan

Ezek a szakok mind televannak több félév matekkal, statisztikával, operációkutatással, pénzügyi kalkulációkkal, vállalati gazdaságtannal, és jobb helyeken IT-vel.

2021. jan. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!