Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmazottként éri meg...

Alkalmazottként éri meg jobban bedolgozni másik cégnek a mostani munkàm mellett, vagy esetleg hozzam be a cégünkbe ügyfélkènt/megrendelőkènt, és egyezzek meg a főnökkel jutalékban? Ez utobbiból mennyit nyerhetnèk?

Figyelt kérdés

Szoval jelenleg részmunkaidejű pénzügyes vagyok egy cégnél(pontosabban irodavezető de alacsony bérért félig feketén stb).

Az ügyfeleink cégek. Ellátjuk az ügyvitelt, könyvelést, bérszámfejtést, munkaügyet, pénzügyek vezetését.


Szoval az alacsony fizu miatt gyakorta pályázom más helyekre, de mindenki alulajánl. Tehát alacsonyabb lenne a bérem mashol 8 orában, mint amit jelenleg 6-ban kapok alacsony bért.


Most viszont elkezdtem gondolkodni is.

Nem váltok, hanem a részmunkaidejű mellè kerestem még egy részmunkaidejűt. Es hát vannak. És elég nagy cégek.

Teljes egészében el tudom látni azokat a feladatokat, amiket az álláshirdetésben kérnek.


És akkor eszembe jutott még az is, hogy nemhogy csak bedolgozni tudnék másoknak, mint alkalmazott, hanem a céggel a hátteremben az egész pénzügyüket is tudnánk vinni A-Z-ig és nem kellene felvennie akkor egy alkalmazottat sem, ellátunk mindent, amire jelenleg munkavállalókat keresnek. Tehát nem csupán alkalmazottként, de üzleti partnerként is át tudnánk venni az egész ügyvitelét a cégeknek


Mindezt jeleztem az önéletrajzban, egy két szóban csak, behívtak tárgyalni.


És azon agyalok melyik opcio lenne nekem a legeslegjobb.

Vagy átmegyek hozzájuk teljes munkaidőbe és váltok, dupla bérért, amit úgysem adnak meg, ezen még filoznom kellene..csak mert idegennyelv is kell nekik, abban is profi vagyok, szoval azért lehet ki tudnánk egyezni..


Vagy a mostani mellé vállalnám mint szintén, alkalmazott, ugyanannyi bérért mint amit most kapok a jelenlegi helyemen, ergo dupláznám ezzel a munkabérem


Vagy átveszem ügyfélnek, de akkor meg mint cég, bőven hatalmasabb és professzionálisabb munkavégzést tudnánk nekik nyújtani, azaz jóval többet tudnèk cégkènt letenni az asztalra egy ügyfélnek, mint alkalmazott, a havi díjunk persze magasabb, mint egy alkalmazotti bér.

HA ezen 3.pont szerint minden a sínen lenne, azaz hoznék új ügyfelet(ket), akkor megegyezhetnék a főnökkel abbol havi részesedésben is(?), vagy magasabb bérben, vagy jutalékban(?), de akkor nem lenne annyi egyedül a vállamon, mintha alkalmazottként dolgoznék be a masik cègnek, azaz kevesebb plusz munkám lenne, mert megoszlana a kollegáimmal. Nekem EZ lenne a legjobb opcio, HA anyagilag is jobban megérné mint 2 részmunkát vállalni ami nagyvalószínűen duplázná a jelenlegi bérem.


Mellesleg a masik cégnél szerintem még karriert is tudnék épiteni. A jelenlegi helyemen nincs magasabb poszt csak a főnököm, maga a cégvezető es egyben tulaj van felettem.


Mivel nemsokára interjú, ki kellene forrnia, mégis mit akarok..


Vagy ne ügyfèlként vonjam be, hanem alkalmazottként vállaljam a jelenlegi munkámon felül?


És a továbbiak:

Mellettük sem fogok megállni ha nincs karrier lehetőség ill nem jön össze a feljebb lépcsőzés a másik cégnél. Azaz újra és újra pályázni fogok..



#2 részmunkaidejű állás, vagy legyen ügyfelünk?
2021. jan. 17. 18:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Legyél egyéni vállalkozó
2021. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Alkalmazottként vállalj melót másik cégnél. Köszönömöt se kapnál, nemhogy jutalékot, ha ügyfelet viszel, ahogy ezeket a népeket ismerem.
2021. jan. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Vállalkozókén... minden mással csak a másik várát építed.
2021. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne vigyél ügyfelet a jelenlegi cégedhez, nem éri meg, ez biztos.
2021. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos vállalkozást nem tudok vinni. Abban nincs tapasztalatom, nincs hozzáértésem.


A főnökkel ki lehetne egyezni, ő nyitott arra ia hogy üzletkötőset is "játszak", nyilván nem gondolja ingyen, de eddig mindig elutasítottam, hogy én maradok még a jó kis statisztika pénzügy szàmvitel területen. Ebben mozgok csak biztosan.


De azért erőltetném, mert napi 2x6 ora mégha home office is vagy két helyre be sem kell jàrkálni azaz egy irodábol is végezhetnèm, szoval 12 órázni dupla bérért, hát az ugy nem tudom meddig menne. Míg feltérképezem az uj cégnél az előrejutási esélyeket. Aztán go tovább.


Ezért bőven kényelmesebb lenne, ha inkább új ügyfél lenne és maradnék 6 ban magasabb bérért. És maradna a rugalmasság "szabadság"is. Ami èpítő. A 8 nem érné meg itt ahol vagyok. Annyit nem adna az biztos.



Szoval a legesélyesebb hogy a főnökkel nem tudnék kiegyezni nem érné meg nekem neki ügyfeleket hoznom?

2021. jan. 17. 19:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Kapnál mondjuk egyszeri 100 ezret az új ügyfélért. De a fizetésed nem lenne több.
2021. jan. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem ez eléggé mutyi kategória.

Ha a főnököd eleve feketézik veled, akkor én biztos nem adnék a szavadra, de nyilván ezt a leendő ügyfél nem tudja. Valami kis, egyszeri bónuszt esetleg ki tudsz csikarni, de kétlem, hogy túl sokat. Gondold meg, mennyit kerestek egy cégen havonta?

2021. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor hagyom ezt a vonalat.

De a 12 órázás sem hangzik jól


Azaz kb semmi nem jo sehogysem. Mentem egy üres kört.

2021. jan. 17. 20:56
 9/16 A kérdező kommentje:
És így mennek el az évek, hogy nem tudok lépni.
2021. jan. 17. 20:57
 10/16 anonim ***** válasza:

A gondolatmeneted csak neked jó, a másik két félnek nem annyira. Egyrészt a jelenlegi munkáltatodhoz oke, viszel egy ügyfelet, amiért jár egyszeri díjazás, mint jutalék. Önmagában ettől miért emelné meg a fizetésed a mostani főnököd? Azzal a lendülettel lehet el is veszíti a margint az üzleten.

A másik cég kapcsán egyelőre terveid vannak, honnan tudod, hogy van erre igény és nem dolgoznak együtt most is egy hasonló céggel?

Ami pedig mind a kettejüket érinti, az az, hogy 12 órában kb szét fogsz szakadni, folyton fáradt leszel, többet hibázol, stb. Sztem gondold át ezt megegyszer és ha az új helyben tobb perspektívát látsz, akkor akar kevesebb pénzért is menj át, mert a karrierben való előrelépésnek néha ára van. Azt te tudod, hogy van-e annyira jó cég, hogy ez megérje.

2021. jan. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!