Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják egyesek, hogy...

Miért gondolják egyesek, hogy a futárkodás (pl.: ételfutár) egy szakma?

Figyelt kérdés
Egy beszélgetés során merült fel, hogy "mindenki futárnak áll manapság, felhígult a szakma".

2021. jan. 18. 09:38
1 2
 1/16 Fsms ***** válasza:
94%
mint segédmunka így tekinthető annak, jogsin és helyismereten kívűl más nem kell hozzá. Mennyivel más egy bármilyen segédmunka, vagy betanított munka? ld. kőműves segéd, etc.
2021. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
1. Hát azért teljesen más, egyikhez kell ész a másikhoz kevésbé. Be kell állni futárnak, ki lehet próbálni. Bár én amondó vagyok hogy az ilyen nagy megmondó emberek többsége, vezetni sem tud.
2021. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Nem egyszerű a futár munka.

Egyrészt, nem tud minden ember olyan jól meg egész nap vezetni.

Korán kezdenek és késő délután végeznek.

2021. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Illetve azt se felejtsük el, hogy futár és futár nem ugyanaz.


Nekünk Nightcourier-eknek például ez nem csak hogy szakma, de hivatás és életút.

2021. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Fsms ***** válasza:
100%
#2 nem talált bő 30 éve van jogosítványom. Ezen felül szerencsére , sajnos sokat láttam a világból . 😀
2021. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Én személyszerint woltoztam fél évig pihenésként, ennyi belelátásom volt a dologba (elegem volt a felelősségből).

A segédmunkás nem egy szakma. Szakma a villanyszerelő, a fejlesztőmérnök, asztalos.

A szakmát évekig tanulod, léteznek szakmai konferenciák, hogy a legjobbak a szakmában megoszthassák a tudásukat, és fejlesszék magukat, illetve magát az adott szakmát.

Nem a nehézségére gondoltam: a vasöntödei kisegítő munkás sokkal nehezebb mint a futárkodás, mégsem szakma.

Viszont azért ütött oda nekem ez a mondat, mert valóban hallom/látom mostanában, hogy wolt futárok beszélnek úgy magukról, mintha képzett szakemberek lennének, miközben sajnos el kell, hogy keserítsek minden futárt: ez nem egy szakma, ez egy beugrós v. kisegítő munka, kb. mint a mosogatás, hiszen bárki el tudja végezni, akinek van 4 végtagja és egy minimális problémamegoldó képessége.

Ezek fényében nem értem, hogy miért nagyzolnak annyira ezzel a "áhh ma már nem olyan, felhígult a szakma".

2021. jan. 18. 15:02
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
Azért mondják szakmának, hogy többnek érezzék magukat.
2021. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Erre tippelnék én is, de nem szeretném degradálni a munkát!
2021. jan. 18. 15:44
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 Ja, ezért írtad ki a kérdést. :)


Szóval halljuk, neked milyen szakmád van? Nekem is van szakmám a futárkodás mellett, több is, kiváncsi vagyok a tiédre.

2021. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szakmám szerint közgazdász vagyok, de jelenleg nagyobb multiknak dolgozom megbízási alapon, mint befektetési tanácsadó, illetve van egy pici 25 fős cégem, de ennek az irányításában már nem veszek részt, mert önműködővé vált.
2021. jan. 22. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!