Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helytelen személyi számmal...

Helytelen személyi számmal érvényes a szerződés?

Figyelt kérdés
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy pár évvel ezelőtt megkötésre került egy titoktartási szerződés, amikor az egyik (társ)vállalkozásomból el kellett jöjjek, mert az akkori menedzsment lehetetlenné tette a közös munkát, és kvázi annak ellenére, hogy én alapítottam, kitúrtak. Ez egy hosszas folyamat volt, aminek a végén egy kb 4-6 oldalból álló egyszerű titoktartási szerződést írtunk alá. Egyértelmű volt a cél, viszont már nem hátrálhattam ki, így annyit tettem, hogy a személyi számomnál "elrontottam" egy számot mind a két példánynál. A név, és az aláírás kb stímmel, ugye ezeket ismerték, viszont a személyi számot nem ellenőrizték. Mit gondoltok, érvényes-e így a dokumentum? Ha én most, újult erővel egy olyan vállalkozásba kezdenék, amely az irat szerint megszegi a megállapodást, akkor törvényes úton hatályban lehet-e, hisz egy szám nem stimmel rajta, nem pontos az adat, sem az én, sem az ő példányukon.

2021. jan. 19. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen érvényes a szerződés, attól, mert el van írva valami. Ezt a szerződést nem fogja érvényteleníteni semmilyen bíróság.


Pontosan mit írtál amúgy alá, mert a titoktartási megállapodás nem az, amit írsz, az a versenytilalmi megállapodás.


Ha túl személyes, írhatod privát üzenetben is.

2021. jan. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érvényes. Kést tartottak a nyakadhoz, hogy alá kellett írnod?
2021. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szóval nem csak megszegnéd a szerződést, amit aláírtál, hanem még meg is vádolnád őket okirathamisítással, miközben te próbálkoztál meg ezzel, majd hamisan tanúskodnál erről?
2021. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a pozitív értékelés.
2021. jan. 26. 08:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!