Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás helyett csak szünete...

XXNeonSmashXx kérdése:

Felmondás helyett csak szüneteltetném a munkámat. Lehetséges ilyen?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, a jelenlegi munkahelyemen már 3 éve vagyok mint informatikus és szeretem is, jól is fizet.

Még nyáron hallottam egy lehetőségről, a Camp Americáról, ahol kb ingyen 3 hónap Amerikában, táborokban felügyelő.(ha összejön)

Szóval a főnökömnek még nem szóltam róla, mivel nem 100%, hogy tudok menni(covid, vakcina kérdés, utazási nehézségek).

De ha mégis megyek, hogyan kommunikáljam a cégnél? Fel kell mondanom, vagy tudom szüneteltetni és szeptembertől folytatni?



#felmondás #karrier #szadadság
2021. jan. 19. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben kérheted, hogy addig fizetetlen szabadságra menj más kérdés hogy szerintem 99,99% hogy nem fognak bele egyezni.
2021. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, kérhetsz fizetés nélküli szabit (ez esetbe ha nincs más biztosítási viszonyos, akkor magad után kell fizetni a tb-t). Viszont ehhez a táborozáshoz nem kell hallgatói jogviszony? Mert mintha anno a Camp Leadersös és egyéb előadásokon ilyesmit mondtak volna, de lehet rosszul emlékszem.
2021. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés nélküli szabadságot kérhetsz, még az is lehet, hogy megkapod.


Mondjuk ez max. nyelvgyakorlásnak jó, más értelme nincs.

2021. jan. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ez a fizetés nélküli szabadság lehetséges opció

#2-es: Nem szükséges hallgatói jogviszony, de talán nagyobb előnnyel indulsz ha diák vagy

#3-as: Nyelvgyakorlásnak jó persze...de azért mégis hónap nyaralás Amerikában ingyen és még zsebpénzt is kapunk :D

2021. jan. 19. 15:01
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a mesének van árnyoldala is, én voltam Amerikában táboroztatni. Nos, ez szinte ugyanolyan meló, mint bármi más, csak talán felelősség is, a gyerekek miatt. Persze ha mosogatsz, akkor nem annyira. Mindenesetre egy napi 12-16 óra munkával azért bőven számolhatsz, szóval nem fogod bejárni Amerikát, max a környéket. Egyedül a 3 hónap után van 1 hónapod a vízum lejártáig, akkor szokás kirándulni, elrepülni a vágyott helyekre. Ez alatt az 1 hónap alatt még spórolósan is el lehet égetni a teljes 3 havi fizudat, ha nem költesz egyébként akkor semmi extra cikkre. (Repülő, lakhatás, szállás minimum)


Ja, és mindenképp kell aktív jogviszony, mivel a vízumot csak úgy kaphatod meg.(J1)

2021. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nyaralás, munka zsebpénzért.
2021. jan. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Érsz annyit hogy felvegyenek valakit a helyedre, akit kirúgnak ha visszatérsz? Ez nem iskola, hogy nyári szünet van. Plusz a Camp Americáról sok érdekességet olvashatsz ha rákeresel akár ezen az oldalon.
2021. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Informatikusként hidd el nincs szükséged ilyen Camp America szintű bohóckodásra. Nyaraláshoz köze nincs, egy barátom volt ehhez hasonlón szintén Amerikában, a tábor ideje alatt sz.rni sem volt ideje, utána maradt ott a megkeresett pénzén egy-két dolgot megnézni (mert hogy többre nem futja abból a zsebpénzből amit kapsz). Ha pihenni, nyaralni akarsz vegyél ki egy 2 hét szabit és úgy menj el ténylegesen nyaralni.
2021. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

cége válogatja, hogy mennyire nyitottak a fizetés nélküli szabira. főleg nyugati multi cégeknél van ahol támogatják, de ott is inkább csak bizonyos szint felett. magyar cégek kevésbé szokták szeretni. ha jó viszonyban vagy a vezetéssel és jó fejek, akkor lehet, hogy belemennek.


viszont abban igazuk van a többieknek, hogy valószínűleg ez nem nyaralás mellé még zsebpénz is, hanem inkább kemény munka zsebpénzért.


szerintem is jobban jársz vele, ha szabira mész néhány hétre és azalatt ellmész a fizetésedből nyaralni.


a másik hátizsákos utazók körében népszerű megoldás, hogy ha rá tudod venni a céged, hogy külföldről dolgozhass home office-ból és akkor elutazhatsz, dolgozhatsz kintről és mikor vége a munkaidődnek, akkor nem itthon kell ülnöd, hanem kimehetsz a tengerpartra, városba, stb.


ajánlom Víg Bori backpacker: Hogyan menjünk világgá című könyvét. elég alaposan körüljárja ezt a témakört.


a járvány mondjuk elég alaposan felborított mindent. most igencsak kérdéses, hogy akár a táboroztatás, akár a külföldi diákmunkákra, akár csak utazni, vagy várost nézni mikor és mennyire lesz újra lehetőség.

2021. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, elég kockázatos ez az egész, meg lehet, az egész napi semmittevés helyett, gyerekeket kell tanítanom kötélpályán végig menni, felügyelni, de szerintem ez akkor is egy jó lehetőség. Persze még nem döntöttem el 100%, tényleg sok mindenen múlik, hogy összejön-e.
2021. jan. 20. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!