Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a fizetese egy palyakez...

Mennyi a fizetese egy palyakezdo konyvelonek vagy konyvvizsgalonak?

Figyelt kérdés

Budapesten

Friss diplomas vagyok (BGE)

Van merlegkepesen

Termeszetesen nyelvvizsgam is (nemet)

Ha megkerdeznek tolem az allasinterjun mire gondolok mi az amivel nem lonek melle? (Netto/brutto?)

Oszinten nem tudom, a gyakornoki fizetes az mas

Es nem vagyok tisztaban azzal mit kene mondanom

Hova erdemes menni palyakezdokent? Mit ajanlotok?

Ui megegy kerdes KPMG-rol velemeny? Ott mennyi a fizetes?

Barmilyen pozitiv megjegyzest szivesen fogadok hova erdemes jelentkeznem



2021. jan. 19. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Pesten sem mindegy, hogy big4 céghez mész vagy céghez mész könyvelőnek vagy könyvelőirodába. Gyakorlatilag a nettó 150-350 lehet a te sávod egyéb dolgok függvényében.

Kpmg pedig ugyanolyan rabszoglatartó, mint a többi big4. Végeláthatatlan munkaidő, túlórák, stb. Ha kibírod az első 2-3 évet úgy, hogy nincs életed, akkor még jó is lehet később.

2021. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted hova erdemes jelentkezni?
2021. jan. 19. 14:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mi a cél, mi akarsz lenni. Akarsz később könyvvizsgáló lenni? Vagy könyvelési irány? Vagy inkább gazdasági vezető?

Könyvelni legjobban, legszerteágazóbban könyvelőirodában lehet megtanulni, ez jól jöhet ha esetleg később önállósodni szeretnél. Multinál túlzottan specifikálódsz egy területre, viszont ha gazdasági munkatárs vonalat képzelsz el, akkor az előrelépések miatt ez jó lehet. Big4 cégnél meg mint írtam is, ki kell bekkelni az első pár évet, utána már jönnek a jobb munkák, viszont normálisan könyvelni itt sem fogsz megtanulni, inkább a cég sémáját verik beléd, hogy mit hogyan, de a miértet nem igazán.

Szóval az irány attól függ, hogy mi akarsz lenni, ha nagy leszel.

2021. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ahh ertem koszi

Viszont a konyveloirodak meg ugy hallottam lehengerloen keveset fizetnek

2021. jan. 19. 14:24
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Marika néni mellé kell elmenni segédkezni :) Könyvelőiroda és könyvelőiroda közt is bőven van különbség. Nálunk a regisztrált mérlegképes fizu nettó 350, a könyvvizsgáló több. És ez vidéken, nem pesten. Szóval meg kell találni, vannak helyek. De egyébként lehet, hogy egy pár évig alacsonyabb nettó fizu a későbbiekben kompenzálja azt a tudást, amit kapsz.
2021. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ez mennyire igaz?

Ott mennyi lehet a fizetes

Eleinte konyveloirodaba akartam menni de oszinten en se tudom meg :SS

Gaz lenne ha sokat mondanek meg az ha nagyon keveset

Netto 250 az realis?

Palyakezdokent? (Kb felev gyakkal)

Milyen fizetest mondanal egy big4nel friss diplomaskent?

Es milyet konyvelo irodanal?

2021. jan. 19. 14:31
 7/15 A kérdező kommentje:

Oooo ertem koszonom

De mas azert hogy vki mar regen a szakmaban dolgozik

Nalunk videken nem igazan vannak ilyen fizuk sajnos :S

Ezert inkabb pesten keresek

Es ujpest van hozzam kozelebb

2021. jan. 19. 14:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, hogy hol, milyen munkakörre, stb. Az a helyzet, hogy semmi tapasztalatod nincs, nem tudsz egyedül dolgozni. Első időben nem tudnál könyvelni, max adatrögzíteni. Ahhoz, hogy könyvelő legyél, legalább 3 zárást meg kell csinálni segítséggel. A negyedik már menni fog egyedül. Fél év gyak ebben a szakmában kb a semmivel egyenlő.
2021. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Most tényleg kétnaponta meg fogod kérdezni????
2021. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
ennyi képesítés mellett ilyen alapvető kérdéseid vannak, akkor valami alacsony kvalitású munkát keress. áraztasd be magad a piaccal.
2021. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!