Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy főállású...

Mennyit keres egy főállású nevelőszülő 3 gyermek esetén? (családi adókedvezmény) Többi kifejtve lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 gyermek nevelőszülője vagyok, egyedülálló, családi adó és járulékkedvezményt igénybe vettem utánuk, viszont keveslem a pénzt, amit kapok minden hónapban. Kérlek nyugtassatok meg, hogy ti is ennyit kerestek a 3 nevelt gyermek után. Jelenleg csak a nevelőszülői hálózattól kapott pénzt írom le, a csp-t ne keverjük bele.


Tehát postai utalványon kapok havonta 128.500 Ft-t

Bankszámlára pedig 96.385 Ft-t.


Együttesen 224.885.-

Ti is ennyit kerestek a családi adókedvezmény igénybevételekor?

Az adókedvezményes papíron számít az, hogy nem összegben jelöltem meg magát az érvényenyesítést, hanem 3 fő eltartott után?


Köszönöm ha válaszolsz



2021. jan. 22. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ, hogy hány éves gyerekek vannak nálad. Illetve kapsz-e gyedet valamelyikre. Az ellátmány ezen kívül van még valószínűleg, ugye? A fizu alapja a minimálbér (jelenleg 161.000Ft) 30%-a, erre jön gyerekenként 20%, illetve ha különleges, illetve speciális szükségletű (tehát 3 év alatti, vagy fogyatékos, tartós beteg) , akkor gyerekenként 7% még pluszban. A bruttódat szinte mind megkapod nettóban a három gyerekre járó adókedvezmény miatt.
2021. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!