Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kell emelni a minimálbér...

Miért kell emelni a minimálbért kötelező jelleggel?

Figyelt kérdés

Így is nehéz helyzetben vannak a vállalkozók, főleg faluhelyen ahol alapból kevesebb pénzt lehet elkérni a megrendelőktől , minek kell beleavatkoznia a kormánynak abba, hogy ki mennyi pénzt ad a munkásának?


Ha nem lehet még azt se kitermeltetni 1-2 fiatallal akinek semmi tudása nincs akkor miért kell neki ennyi pénzt odaadni?


2021. jan. 23. 08:33
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
87%

Már megint kezded?

Miért a minimálbért sajnálod a munkásaidtól? Miért nem az adóterheket sokallod?

Ha nem tudod kitermelni a bért, akkor dolgozz Te is vagy szüneteltesd a vállalkozást.

2021. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az alkalmazottak érdekei fontosabbak, aki nem tud vállalkozóként egy minimálbért kitermelni az a vállalkozás életképtelen és felesleges
2021. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
62%

Amelyik cég nem tud kitermelni egy alkalmazottat, az ne tartson alkalmazottat!

A brutto 167.400Ft, az nettoban 111.321Ft! Ez egy vicc amúgy is. Örülj, hogy ha van egyáltalán 1-2 fiatal, aki hajlandó ennyi pénzért dolgozni. Nyilván olyan azért nem jön, akinek van tudása is, mert ennyi pénzért nem fog neked dolgozni.

2021. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

#2


Aha, és ha az én cégem nem csinálná meg munkát a környéken akkor mi történne szerinted? Nem megyek bele részletekbe mert sok itt a rosszindulatú ember!


Majd ha 5x annyit fizetnek a megrendelők amit nem fognak mert így is alig akarják kifizetni a becsületes pénzt akkor majd lehet szó emelésről!


Bírom az ilyen embereket akik sose voltak vállalkozók és azt hiszik ez ilyen egyszerű, "életképtelen és felesleges" , kezdj el vállalkozni , tegyél ételt 10+ ember családjának az asztalára aztán beszélj!

2021. jan. 23. 08:40
 5/49 anonim ***** válasza:
74%

Te vagy Döbrögi?

Ennyiért én nem mennék el dolgozni, a legutolsó gyári munkás is többet keress amihez tényleg semmi tudás nem kell.

2021. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
81%
111.000Ft-ból nem tudom ki milyen ételt tud tenni a család asztalára...
2021. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Elárulom, hogy elég sokat! Főleg, hogy évente 2 alkalommal nem kis mennyiségű ételt is kapnak!


Ha nem ájfonokra meg ilyenekre szórod a pénzt akkor bőven elég havi 100 ezer forint!


Már nem azért de egy kezdő fiatal munkás semmi tudás nélkül ne hogy már fél milliókat akarjon keresni! Majd ha betanult meg ha dolgozott annyit mint én és felépít valamit akkor kereshet sokat!

2021. jan. 23. 08:49
 8/49 anonim ***** válasza:
62%

"Nem megyek bele részletekbe mert sok itt a rosszindulatú ember!"


Pedig már belementél a részletekbe, mert már hónapok óta itt "egerészel" :-) Azt is tudjuk, hogy még természetbeni juttatást is adsz az alkalmazottaidnak és meg kellene, hogy becsüljék magukat.

2021. jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

#8


Milyen természetbeli juttatásokról beszélsz??

2021. jan. 23. 08:52
 10/49 anonim ***** válasza:
56%
Takarodj már innen.
2021. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!