Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Múlt évben egy hónapot diákmun...

Múlt évben egy hónapot diákmunkáztam. Hogy kell adóbevallást készítsek?

Figyelt kérdés

Nemrég jött egy e-mail a diákmunka szövetkezettől, ami csatolt egy dokumentumot a munkámról (bérem, levonás, stb.), de azt is írja a levélben, hogy "Mellékelten csatoljuk a 2020-os adóévre vonatkozó, hitelesített elektronikus aláírással ellátott jövedelemigazolásodat, mely alapján el tudod készíteni az adóbevallásodat. A 2003.évi XCII. Adózás rendjéről szóló törvény értelmében tájékoztatunk, hogy Iskolaszövetkezetünk nem készít munkáltatói adóbevallást."


Ez alapján én is kell csináljak valamit, gondolom. De mit? Nem ír egyéb információt. Kellett volna kapjak levelet a postaládámba erről? Egyébként az általuk mellékelt papíron nincs is aláírva a munkáltató rész.


2021. jan. 26. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Bemész a NAV-hoz a papírral és megkérdezed.

Plusz ha már ott vagy regisztrálsz ügyfélkaput.

2021. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A NAV mindenkinek elkészíti az adóbevallás tervezetét. Ha van ügyfélkapud, online meg tudod majd nézni, ha nincs, akkor pedig kérheted, hogy postázzák a tervezetet. Ha rendben találod, nincs további teendőd. Még túl korán van, talán februárban szokták orrba-szájba mindenhol a lehetőségeket nyomatni, hogy milyen módon lehet kérni a postázást, illetve hogyan is működik az egész adóbevallás.

De ne haragudj, nem tudom magamban tartani... a szüleid nem dolgoznak? Mi a tökömnek kell azonnal kérdést kiírni a netre, ahelyett, hogy megkérdeznéd őket, hogy mi a teendőd. Az ő bevallásukat is minden évben ugyanígy a NAV csinálja, pontosan ugyanannyi neked is a dolgod, mint nekik. Vagy ha már mindenképp internet, miért nem használod a google-t?

2021. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2-es: A szüleim Romániában élnek, így nem tudnak segíteni ilyen kérdésben.

És értem én, hogy internet és szerinted könnyebb keresni, de mindenhol arra térnek ki, hogy munkáltató mit kell tegyen és egy éves munkaidő, meg miegymás. Gondoltam egyedibb a probléma amikor csupán egy hónapról van szó és diákmunka szervezetről.

2021. jan. 26. 15:00
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs Ügyfélkapud (legyen, hasznos ha van), akkor kérheted majd sms-ben és telefonon is, hogy készítsék el. Aztán majd kipostázzák.
2021. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van ahogy a 2. válaszoló is írta, javaslom csináltass magadnak ügyfélkaput, máskor is jól jöhet. Itt tudsz hozzá időpontot foglalni: [link]
2021. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2021. jan. 26. 17:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!