Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi számít jó fizetésnek 2021-...

Norbi-5 kérdése:

Mi számít jó fizetésnek 2021- ben Budapesten ?

Figyelt kérdés

Ki mit dolgozik és mennyit keres nettóban ?

( nem akarok turkálni senki zsebében , csak itt névtelenül van , ezért gondolta meg kérdezem ) 🙂



2021. jan. 29. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
mondjuk operátornak bruttó 350 ezer kiemelkedően jónak számít, de Senior java fejlesztő esetében bruttó 1 millió sem számít annak, szívesen
2021. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Nettó 400 felett már szerintem jó fizetésről beszélünk. Aki efelett keres, annak ez nyilván nem jó fizetés.


Nekem 600 nettó, nyilván nem mennék el 400ért sehová, más meg annyiért is összetenné a két kezét.

2021. jan. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

Erre a kérdésre mindig kétféle reakció érkezik:


1) milliókat keresek, pedig még érettségim sincs, amiről mindenki tudja, hogy kamu, de aki szóvá teszi, azt szétszedik


2) valaki tényleg leírja, hogy fehér galléros, normális, magasan kvalifikállt munkakörben, multináll mennyit keres (akár nettó 1 millió), erre százával neki esnek, hogy kamuzik, az ilyen biztos nem itt lógna, mert itt mindenki milliókat keres.



Szóval kár válaszolni azt hiszem :)

2021. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Valamelyik nap olvastam, hogy Pesten az átlag fizetés 475ezer forint. Ebből következően ha felette keres valaki, az már mondható jónak, de nyilván egyéni helyzettől is függ.
2021. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Sztem netto 500 felett nincs gondod anyagilag, legalabbis en egy erzem
2021. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
@5 Gondolom 200-300 között keresel valahol. Jellemzően a mindenkori fizetésed dupljára már egészen remek pénznek tűnik, a valóság meg az, hogy 500k saját ingatlan nélkül nem túl sok, 10 évet dolgozol tisztán egy 70m²-es XI. vagy XIII. kerületi lakásért, úgy hogy közben nem eszel és nem bérelsz lakást. Persze, a magyar átlag valósághoz képest jó pénz, viszont amennyire elszálltak az árak az elmúlt 6-7 évben, már nem igazán tudja lekövetni.
2021. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Valamelyik nap olvastam, hogy Pesten az átlag fizetés 475ezer forint."


Az a baj, hogy a statisztikákban nem véletlenül az átlag szerepel, és nem a medián.


Az átlag valóban szép magas, de Bp ilyen szempontból nagyon kétarcú, ugyanis ide koncentrálódik az összes multi, nagy cég, azokon belü is főleg azok a divíziók, ahol jól lehet keresni.


Márpedig ezeken a helyeken simán európai szemmel is értékelhető fizetések vannak, és ők nagyon felhúzzák az átlagot.


Egyeten bruttó 1.5 milliós mérnök 4 minimálbéresből csinál 400+ ezres átlagbért, pedig a medián csak minimálbér lenne.

2021. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
a mindnekori fizetésem +25%-ot már jónak érzek...D
2021. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

@8: :D)))



Nagyon jó mondat! (én is mindig ezt mondom, aztán persze amikor megkapom a 25% emelést, akkor rögön a mindenkori bérem +25-öt érzem jónak :D)

2021. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
a 8-as vagyok, aza abaj hogy igaz is, megkapom aztán fél év múlva már megint jó lenne az a plusz és szerintem nem egyedi eset vagyok
2021. jan. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!