Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha (előlegezzük meg) júliusban...

Ha (előlegezzük meg) júliusban lesz a diplomaosztóm, mikor érdemes elkezdenem munkát keresni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék túl nagy üresjáratot a diplomaszerzés és munkába állás között, ezért időben el szeretnék kezdeni munkát keresni. Szerintetek ha március-április táján elkezdem szétküldeni az önéletrajzom, az túl korai volna? Mikor érdemes a tettek mezejére lépni?

2021. jan. 30. 04:42
 1/10 Fsms ***** válasza:
100%
Nyáron a szabadságok miatt belassulnak a folyamatok, állj neki májusban.
2021. jan. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A március-április még szerintem is korai. Általában 1-2 hónapon belül keresnek embert, szóval hiába találsz valamit márciusban, nem fognak rád júliusig várni.
2021. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy esetleg az utolsó 1-2 hónapot tudod-e párhuzamosan csinálni a munkával. Ha igen, akkor érdemes már tavasszal elkezdeni keresgélni. Ha nem, akkor ráér május körül.

Én utolsó előtti félévben kezdtem el keresgélni, mert tudtam, hogy az utolsó félévet már tudom munka mellett csinálni, ha rugalmasak. Áprilistól keresgéltem, találtam is egy borzasztó melót 1 hónapon belül. Végül egy másikat, ahol július végén kezdtem. Náluk írtam a szakdolgozatomat, így gyakorlatilag kézenfekvő volt minden, arra az egy-egy órára pedig elengedtek hetente.

2021. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mivel önfenntartó vagyok, ezért júniustól mindenképpen munkába kell állnom, mert akkor kapom meg utoljára a gyakorlati és egyetemi ösztöndíjat, utána nem lesz bevételem. Ha minden igaz, május végére már végzek a gyakorlattal, ezért júniustól már tudnék dolgozni, amellett "csak" az államvizsgára kéne már készülnöm.

Pont emiatt kérdeztem, amit írtatok is, hogy ha túl hamar keresek munkát, a munkáltató nem fog rám várni addig... De akkor egy május eleji önéletrajzküldés már reális?

2021. jan. 30. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 hónap várakozási idő reális. Ez általában másnál is fennáll, hiszen többnyire van az embereknek felmondási idejük. Nyilván sok helyről kiszórnak majd, mert nem tudsz azonnal kezdeni, máshol meg ez teljesen okés lesz.
2021. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1-2 hónappal a munkábaállás előtt. Előbb nem érdemes, mert nem fognak egy pályakezdőre hónapokat várni.

Nem írod milyen szak, milyen szakma. De arra fel vagy készülve, hogy a jelenlegi helyzetben nem biztos, hogy el fogsz tudni helyezkedni 1-2 alatt? Mármint anyagilag

2021. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha egy hónapon belül nem tudok a szakmámban elhelyezkedni, akkor elvállalok majd ideiglenesen bármilyen más munkát, vele párhuzamosan pedig tovább keresek szakmámbeli állást.
2021. jan. 30. 18:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nyugodtan elkezdheted tavasszal, mert most egy állásra több pályázat érkezik. Legalább rutint szerzel az önéletrajzírásban, a hirdetések között. Főleg, hogy min. 2 önéletrajz kell, ha nem jönne hamar össze a szakmába vágó munka. Így viszont ne említs érettséginél nagyobb végzettséget! De hajrá fogsz találni melót, sok szerencsét kívánok!
2021. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell külön önéletrajzot csinálni, azaz hazudni.

Egyszerűen csak kérj kevesebbet ha egy ideig nem találsz. Sok cég van akik lecsapnak a "bér-igénytelen" pályakezdőkre.

2021. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9. ez butaság, az ilyen jelöltet be sem hívják. Bérigénytelenekre nincs szükségük, mert továbbra is keresni fogja a lehetőséget és ha talál, x hónap múlva lelép. Félig tapasztalat. Mérnöki végzettségem van, de nincs akkora tudásom, mint egy mérnöknek, azért, mert, csak, amíg így küldtem, be sem hívtak. Amikor kissé lazítottam a végzettségen, motivációs levélten, rögtön behívtak több helyre, válogathattam. Teljesen felesleges a túlképzettséget emlegetni az önéletrajzban. Én is túlképzett voltam, meg is lett az eredménye. Felvettek, dolgozok, nem is akarok máshová menni. Bár, azért még nyugdíj előtt biztos fogok váltani. :))
2021. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!