Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig tudnátok csinálni ezt...

Meddig tudnátok csinálni ezt a fajta élet módot?

Figyelt kérdés

Van egy munkatársam akiről ki derült hogy, már szinte betegesen spórolós.

A havi kiadásait meg próbálja minél jobban minimalizálni.

A víz, villany és gázt csak akkor használ ha csak nagyon muszáj vagy még akkor se. Télen a fűtést nem is szokta fel tenni. Áramot használ, de csak keveset. A fürdést meg a munkahelyén szokta meg oldani amikor csak teheti.

Ételre csak nagyon keveset költ ő azt mondta hogy havi szinten 20-30.000 ft közötti összeget plusz havi szinten 15.000 ft a szépkártya.

Az utóbbi 1.5 évben él így, azért csinálja hogy minél több pénzt tudjon félre tenni hogy, majd valamikor el tudjon menni nyaralni több helyre.

Jelenleg egyedül él saját lakásban. Hitele nincsen.

Ki próbálnátok ezt a fajta élet módot?

A kollégám 27 éves.



2021. jan. 30. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Isten ments. Nem vagyok én állat.
2021. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
hasonló szkíta életmódot folytatok én is.. bár nem azért, hogy "1x elmehessek nyaralni"
2021. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akarod mondani, aszkéta. A szkíta az valami egész más.
2021. jan. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Kénytelen vagyok mert szegénynek születtem ha nem spórolok akkor nincs jövöm, csak az tart vissza öngyilkosságtól
2021. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább olyan munkahelyet keresnék a helyében, ahol jobban megfizetnek. Én most br. 400-at kapok, így eszembe se jutottna a munkahelyen tusolni, csak ha tényleg izzadtan érek be, mert biciklivel megyek.

4# én is szegénynek születtem, de kitartást. azért a spórolásnak is vannak mértékei. Én se veszem meg az armani pólót, hanem csak a h&m 1500 ft-s pólót, nem élek nagylábon, de kaján és ápoltságon próbálok nem spórolni.

2021. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez súlyos szegénységgondolkodás.


Nekem olyan ismerősöm van, aki több ingatlannal rendelkezik az ország több nagyvárosában, milliói vannak műalkotásokban, félmilliós nyugdíjat kap, és még ugyanekkora fizetést is.


Otthon nincs internete, mert drága, és a munkahelyén is fürdik, hogy ne használjon annyi vizet odahaza...

2021. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Az a baj, hogy mi értelme a sok spórolásnak ha közben meg nem is élsz?

Én nem tudnék úgy élni, hogy állandóan rossz kajákat eszek, nem megyek sehova, nem veszek semmit stb.

2021. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Szegénységbe születtem nagyon spórolok de van egy kapaszkodó amiben nagyon keveset ezt megadja az élet értelmét hogy mégiscsak élvezem egy kicsit (az ételen nem spórolok megadom magamnak amire vágyok és szeretek, jó a luxus árazású dolgokat azért kerülöm)

2021. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!