Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Holnap megyek allasinterjúra,...

Holnap megyek allasinterjúra, ha nem tetszik akkor egyszerűen csak mégsem fogadom el?

Figyelt kérdés
Én adtam be a jelentkezésem, most 12 órás műszakban dolgozom. Éjjel és nappal is illetve ünnepnapokon. Ahová jelentkeztem ott hétfőtől péntekig tart a munkaidő és nyilván nincs hétvégén és ünnepnapokon meló. A munka nem tudom nehezebb lenne-e most fizikai munkát végzek ápolónőként. A fizetésem lehet, hogy kevesebb lesz és nem is helyben lenne a másik hanem be kel járjak autóval. Amennyiben mégsem tetszik amit ajánlanak attól, hogy én jelentkeztem még visszautasíthatom?

2021. febr. 2. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű. Ki kényszeríthet rá, szerinted?
2021. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne utasíthatnád? Bármikor, indoklás nélkül megteheted, hogy megköszönöd a lehetőséget, de nem szeretnél élni vele.
2021. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsi első munkahelyemen dolgozom, először váltanék így nem tudom mi a helyes ilyen esetben. Nagyon nehezen váltok, de már néha nem bírom a jelenlegi munkahelyemen. Sajnos ahova beadtam nem sokat tudok róla, a fizetésről szinte semmit és nagyon ideges vagyok emiatt.
2021. febr. 2. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3: Nyugi, mégis mi bajod lehet? Semmi.
2021. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka az az állásinterjú, ahol rögtön dönteni kell, még akkor is, ha 1 körös a dolog.


Általában elbeszélgettek, majd pár nap múlva felhívnak, hogy mit tudnak ajánlani, és elfogadod e. Én szoktam kérni 1 nap gondolkodási időt, és utána megmondom, hogy igen vagy sem.


Ha rögtön kell dönteni, akkor is kérhetsz időt, ha nem adnak, akkor ott döntesz, ha nem vágysz az állásra (tök mindegy, hogy miért), akkor megmondod, hogy nem erre gondoltál.

2021. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
A gyártulajdonos nem is kívánhatna nálad jobb munkaerőt, ne izgulj, ilyen hozzáállással nagyon jól fog sikerülni az interjú :)
2021. febr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy állásinterjún nem csak te vizsgázol, de a cég is.


Feltehetsz kérdéseket, értékelheted a bért, az egyéb juttatásokat.


Van olyan munka, ahol nincs alku lehetőség, de azt ilyenkor is elmondják, hogy mit kínálnak, hogy megy a munka, mik az elvárások.


Nyilván ezek után eldöntheted, hogy tetszik e a dolog vagy sem, ha van alku, akkor próbálhatsz pl magasabb fizetést kérni, de akár még akkor is mondhatsz végül nemet.


Ne legyenek gátlásaid ilyen téren, ha fordított a helyzet, ők is indoklás nélkül mondják, hogy bocs nem vagy felvéve (gyakran még ennyit sem mondanak, csak nem keresnek)

2021. febr. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem mondanak azonnal eredményt. Beszélgettek, te is kérdezhetsz a cégről, a munkáról, a bérről, munkatársakról..stb. Érdemes úgy menni, hogy van egy két kérdésed már, amire lehet az interjú közben amúgy is ki fognak térni. Ha ilyen van, akkor azt mondod, hogy a kérdésidre amit feltettél volna megkaptad a választ.

Természetesen mondhatsz nem-et, ha az elképzeléseddel nem egyezik, amit kínálnak, de ilyenkor is jobb gerinccel megköszönni a lehetőséget, mint elsunnyogni, ahogy sokan teszik.

2021. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!