Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SSC-s munkák tényleg unalmasak...

SSC-s munkák tényleg unalmasak és lélekölőek?

Figyelt kérdés
Közgazdász 1. éves hallgató vagyok és gondolkodom, hogy milyen irányba menjen a karrierem. Sokan ajánlották az Sscket is, legfőképp bölcsész ismerőseim is, mert, hogy oda nem baj ha nincs szakiranyu diploma, de még jobb, ha van. Felsőbb éves ismerőseim meg felnőttek próbálnak lebeszélni róla és azt mondják, hogy ott csak betanitott meló van olyanoknak, akiknek nincsen versenyképes fizetésük. Pár közgázos ismerősöm is dolgozott ilyen helyen, de azt mondák szakmailag nem kielégítő.

2021. febr. 2. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak lélekölő meló van, tud jó lenni, de ha van rendes diplomád, jobb egy rendes állás, mint egy SSC.
2021. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem pontosan értem ezt a folyamatos általánosítást az ssc-kel kapcsolatban. Én is egy ilyen helyen dolgozom, management területen kifejezetten igény is van a kreativitásra, nem csak robotmunkáról szól az egész. Ha van szakirányú diplomád, akkor nem igazán kell sok idő ahhoz, hogy előléptessenek a managementbe, főleg a fent említettek miatt, mert sokan nulla tudással kezdik ezt az egészet.

Szóval ha jól dolgozol, az első pár hónap tényleg lehet "lélekölő", de magasabb pozícióban ez megváltozik.

2021. febr. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár év SSC-t már csak azért is előírnék sokaknak, hogy dolgozzanak együtt az övéktől radikálisan eltérő végzettségű emberekkel. Amúgy nyilván vannak lélekölő pozíciók, de annyira gyorsan lehet lépkedni, hogy minimális ambícióval majdnem mindegy.
2021. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

javarészt az arcpirítóan lebutított munkafolyamatok miatt unalmas, de hát ezt is el kell végezni


igyekeznek egy olyan leegyszerűsített szintet elérni, ahonnan már nincs messze az automatizálás. egyelőre jól haladnak.

2021. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
77%

Igen, lélekölők. Diplomával keress majd valami normális melót, ne add le ennyire.

Haverom is így volt a diplomával a kezében, addig keresett ilyet amíg nem talált a magának megfelelőt.

Azóta jól keres és meg van elégedve a “diplomás” állásával.

Egy időben engem kérdezett ugyanebben a témában, én lebeszéltem róla...kijelenthető, hogy nem bánta meg, hogy rám hallgatott.

2021. febr. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fsms ***** válasza:
86%
Egy IT ssc-t vezettem 10 évet. Attól függ milyen területet fed az ssc. Az IT esetében érdekes volt és változatos, szerettem ott lenni.
2021. febr. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ilyen is, olyan is tud lenni.
2021. febr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Most kezdek 2 hét múlva egy ssc-ben, most januárban diplomázott közgazdász hallgatóként. Nem ez volt a karrier célom, pláne hogy nagyon jó jegyeim voltak, és extra nyelvismeretem, de örülök, és hálát érzek, hogy a vírus alatt találtam munkát, nem beszélve arról, hogy olyan nagynevű cégnél fogok dolgozni, ami úgy gondolom, bárhol a világon jól fog mutatni az önéletrajzomban.

Ami a fizetést illeti, 0 tapasztalattal jóval az átlagfizetés fölött fogok keresni. Vannak ezek a cikkek hogy uh, milyen nagy pénzt kap egy pályakezdő mérnök vagy IT-s, és azt én is megkeresem, picit többet is. Ha ilyen egy szellemi gyártósor, állok elébe.

2021. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mi a lélekölő? Közszférában mint a robot ugyanazt csinálni éveket át, 200 ezer forint alatti fizetésért, tudván hogy nincs előrelépési lehetőséged, a bértábla korlátai miatt...
2021. febr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
@8 Jó amúgy 1-2 év után tényleg embertelenül unalmas tud lenni a legtöbb pozi, de pályakezdésre remek opció, a fizuk meg normálisak.
2021. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!