Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy is lesz a bér az új...

Hogy is lesz a bér az új egészségügyi szolgálati jogviszonyban?

Figyelt kérdés

[link]

8. § [Illetmény]

(3) Az orvos, szakorvos, fogorvos, szakfogorvos, gyógyszerész, szakgyógyszerész, továbbá a Kormány rendeletében meghatározott munkakörben foglalkoztatott, továbbá egyéb, nem egészségügyi egyetemi végzettséggel, valamint nem egészségügyi egyetemi végzettséggel és egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkező egészségügyi szolgálati jogviszonyban álló személy illetménye ...


A kérdésem az, hogy ha én FŐISKOLAI diplomával (ami most BSc-nek felelne meg, a képzés jelenleg egyetemi karon van, de akkor még önálló főiskola volt) látok el egy (vagyis igazából több) a diplomámnak megfelelő munkakört (a másik munkakör "csak" középfokú végzettséget kér), ami nem kapcsolódik az egészségügyi ellátáshoz, de természetesen a kórház működéséhez szükséges... akkor én ebbe a kategóriába fogok tartozni? Vagyis az 1. melléklet szerinti bért (pardon: illetményt) fogom kapni?



2021. febr. 4. 11:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Eddig nem tartoztam bele a "Kormány rendeletében meghatározott" körbe. de most van ott még egy TOVÁBBÁ...
2021. febr. 4. 11:37
 2/2 anonim ***** válasza:

véleményem szerint rád a nem egészségügyi egészéségügyben dolgozókra vonatkozó rész értendő, ami a MT szerinti irányelv azaz minimum garantált bérminimum, de inkább megeggyezés tárgyát képez. Más szempontból pedig az OKFŐ erős ajánlása szerint a decemberi bér marad, de nem csökkenhet.

Harmardrészt lévén, hogy február 19 van már biztosan választ kaptál kb feb 5 ig a kérdésedre ugyanis a kérdésben hivatkozott béremelés január 1-től hatályos, az érintettek akiknek jár feb 5 bezárólag megkapják, és nyilván észlelik ha emelt bért kaptak. Tehát ha neked is jár akkor már tudod.

2021. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!