Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minimálbér-arányos emelés...

Minimálbér-arányos emelés miért jár egyeseknek másoknak meg nem egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Van itt egy ember nálunk, aki noha nem minimálbért keres, mégis minden évben lemegy a cirkusz, hogy ahogy kijön a rendelet a minimálbérről ő bemegy a főnökhöz és erre hivatkozva emelést követel. Nem kér, hanem követel. És meg is kapja.


Míg mások, ha bemennek ugyanezzel a főnökhöz, megkapják a választ: nem minimálbért keresnek így a minimálbér-emelés rájuk nem érvényes, nem kapnak semmit.


De ha az egyik kap emiatt emelést, a többi miért nem?


Mi ez a kettős mérce? Jogilag nem jár az emelés senkinek, hiszen minimálbéren felül vannak-az egyik mégis kap erre hivatkozva míg a többiek nem.


2021. febr. 5. 14:57
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
86%
Már vagy 100x kérdezted. Uncsik a trollkérdéseid...
2021. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
89%
Egyedi bérmegállapodások vannak nálatok gondolom. Akkor követeljetek ti is. Ha nem tetszik a bér, amit kerestek, akkor meg el lehet menni másik munkahelyre.
2021. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

"Akkor követeljetek ti is"


Hát épp ez az!

Hogy mások is bementek a főnökhöz! És el is lettek küldve!

És nem értik, ha az egyiknek erre hivatkozva van emelés, a többinek miért nincs?

2021. febr. 5. 15:01
 4/52 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem törvényszerű, azért. Lehet mások bementek a főnökhöz és csak kértek. Hát miért nem követelnek ők is?! Lehet az a titok nyitja.
2021. febr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

"Hát miért nem követelnek ők is?!"


ez játék a szavakkal, követelhetek én akármit max lehet másnap már nem kell bemenni.

de hogy nem kapok (kapunk) egy fillért se az biztos.

2021. febr. 5. 15:04
 6/52 anonim ***** válasza:
60%
"Nem kér, hanem követel." - én csak tőled idéztem...
2021. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
83%
És akkor szeretném kérni az "Alapítványi iskola" című számot, és küldöm mindenkinek aki szereti
2021. febr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert egyesek jól dolgoznak, a "mások" pedig nem, ezért az egyesek kellenek, a "mások" meg nem
2021. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

"ezért az egyesek kellenek, a "mások" meg nem"


Ja értem. Tehát akkor a cégnél van 1 db ember aki dolgozik és mindenki más meg nem.

Világos. Életszerű.


De ha a többiek akkora trógerek, miért nem rúgják ki az összeset? Hát milyen vezetés az aki semmitérőket tartogat?

Miért nem marad a főnö9k és ez az 1 db csodaember? És akkor kölcsönösen térdelhetnek egymás előtt.

2021. febr. 5. 15:16
 10/52 anonim ***** válasza:
88%

9: nem tetszik a rendszer? Már a múltkor is megírtam, hogy a főnököd egy zseni.


10 emberből 1nek ad fizetésemelést, és mégis a másik 9 is dolgozik. Nem mond fel, nem keres más melót, nem lazsál, hanem dolgozik.


A francért fizetne többet, amikor ennyiért is megcsináljátok? Örülj, hogy nem csökkenti a béreteket :)

2021. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!