Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikusokat valóban...

Az informatikusokat valóban olyan jól fizetik mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés

Alapból ezen az ágon szeretnék továbbtanulni(programtervező informatikus, gazdinfó stb...), de egyébként a környezetemben is mindenki erőlteti, és tündérmeséket mond félmilliós meg afeletti fizetésről, meg arról, hogy milyen keresett szakma. De mivel nem ismerek senkit aki az IT szektorban dolgozik, így nem tudom hogy mennyi a valóságalap ezekben a sztorikban.


Szeretnék Pesten továbbtanulni, de ez anyagilag nehezen megoldható. Ha az egyetem elvégzése után tényleg be tudnék magamnak biztosítani egy olyan fizetést amivel akár egyedül is kényelmesen megélhetek (semmi extra, csak ne kelljen nélkülözni), akkor nem aggódnék a diákhitel felvétele miatt. De ha nem feltétlen ez a helyzet, akkor inkább jobban átgondolom a terveim mielőtt egy életre eladósítom magam.



2021. febr. 5. 17:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy életre? Dh-t max talán kb 2-3 milliót tudsz felvenni sok év alatt összesen. Én elég rosszul kerestem mindig is IT-ban (bruttó 600 most épp)

De azért a DH lazán kifizetheto még ebből is.

2021. febr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha csak a pénz miatt akarod elkezdeni, és még soha nem próbáltál programozni stb. akkor nem biztos hogy megéri elkezdeni
2021. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
24%
Erre nem hiszem, hogy itt fogsz hiteles választ kapni.
2021. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem megéri ITt tanulni, mindenképp. És nem mese a félmilliós fizetés, két-három év tapasztalattal már elérhető.
2021. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%

Programozók akik folyamatosan fejlesztik is önmagukat és követik a trendet na meg kijárják a junior ranglétrát azok jól keresnek.


Egyetem után 5 évvel, ha van rá affinitásod és teszel is érte, na meg találsz jó céget akkor reaálisan bruttó 1 millió forint alatt nem szabad keresned.


Nyílván itt nem valami html gányolásról beszélek, hanem Java, C# , C++ hasonló fullstack developerről.

2021. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

Arra azért számíts, hogy pár éven belül annyira telített lesz a szakma (ha már most nem az), hogy majd ez is szépen beáll átlagfizetésre, és a több milliós fizukkal arcolók majd kénytelenek lesznek visszavenni - lassn eldobok egy követ az utcán, 50%, hogy egy IT-st találok el. A több milliós összegekről szóló mesék egyébként a valóságban annyit tesznek, hogy sokan projekt aalpon dolgoznak, és ezek tényleg ilyen árban vannak. De egyrészt, ezeket megcsípni kapcsolatrendszer kell, másrészt ezek több hónapos, ha nem éves projektek.

De itt is igaz, hogy kezdőként nem fog senki hozzád vágni fél millát, itt is meg kell járni a szamárlétrát, mint bárhol máshol.

2021. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Hülyeség, hogy átlag fizetések lesznek IT-ban pár éven belül
2021. febr. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%
Itban dolgozok budapesten nem programozokent hanem senior tesztmernokkent, 800netto a fizum, 7 ev tapasztalattal. A fizud nem feltetlen a tudasod fogja meghatarozni hanem inkabb az hogy mennyire vagy ambiciozus, lecsapsze a jo lehetosegekre
2021. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A szakma telítettsége igazából nekem is megfordult a fejemben, mert tényleg nagyon menő már erre szakosodni, de egyáltalán nem értek hozzá, ezért tettem ki a kérdést. Köszönöm az eddigi válaszokat
2021. febr. 5. 19:25
 10/23 anonim ***** válasza:
79%
Már most sincs akkora hiány, mint pár éve. Akkor tényleg könnyű volt elhelyezkedni kezdőként is.
2021. febr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!