Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Illik Linkedin-en visszaírni...

Illik Linkedin-en visszaírni a recruitereknek akkor is, ha nem érdekel a munka?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem keresek új munkahelyet, de naponta 2-3 ajánlatot kapok. Ezekre az üzenetekre illene válaszolni? Érhet valami hátrány belőle később, ha nem teszem? Pl ha ugyanaz az ember keres munkaerőt, akkor lehetséges hogy nem fog nekem később írni, mert nem válaszoltam? Kicsit furának tartom azt is, hogy mindenkinek küldjek el egy “bocsi, de nem érdekel jelenleg” sablonszöveget. Ti hogy szoktátok?

2021. febr. 11. 00:30
 1/10 Fsms ***** válasza:
87%
Ha olyan típusú munkát ajánlanak ami későbbi elképzeléseimbe beleillik, akkor igen, és jelzem mikor leszek elérhető. Ha valami hülyeséget, akkor nem .
2021. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez alap műveltség.

És igen, szerintem simán lehet, hogy később, amikor rádírna látja az előzményeket

2021. febr. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
En nem szoktam visszairni, a profilomba be van teve hogy nem keresek munkat, nem ertem igy is miert bombaznak uzenetekkel
2021. febr. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Én sem keresek másik állást, de vissza szoktam írni. Általában megírom az alapfeltételeimet, amik esetén elgondolkodom a váltásban. Utána nem nagyon reagálnak :)
2021. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vissza szoktam írni, pontosan a #2 által is említett okból.


Az én profilomon is jelezve van, hogy jelenleg nem keresek munkát. Azonban ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül visszautasítanék egy sokkal jobb feltételekkel rendelkező ajánlatot, vagy hogy egy későbbi ajánlata ne tetszhetne meg.

Akkor viszont emlékezni fog rá, hogy arra sem méltattam, hogy visszajelezzek neki. És nem, az nem érv, hogy ezt sokszor ők sem teszik.

2021. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
Sose írok vissza. Engem ne zavarjanak ilyen havi 2 milliós ajánlatokkal, miközben havi 3 milliót összeprogramozok a télikertben a jakuzziból napi 2 órában.
2021. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vissza szoktam írni, de nem azért, mert aggódom amiatt, hogy később hátrányom lenne belőle, ha nem válaszolnék. Egyrészt ezek a 20 éves szőke recruiter kislányok gyakrabban cserélődnek, mint ahányszor én zoknit váltok, másrészt ez nekik üzlet, és ha pénzt tudnak azzal keresni, hogy engem átcsábítanak valahová, akkor nem fognak ovist játszani, hogy "de nem válaszoltál a múltkor".


Viszont alap IQ kérdés, hogy ha kérdeznek tőlem, válaszolok. Nálam azért napi szinten 2-3 nincsen, inkább heti 2-3, de kibírható.

2021. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, akkor lehet mégis visszaírok nekik, ameddig még bírom. Informatikus vagyok, gondolom ezért keresnek sokan, de sajnos azért nem 2 milliós ajánlatokkal mint amit a 6-os írt.:D
2021. febr. 11. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Személy szerint nekem is írnak iylen heti 4-5-öt, de sose válaszolok nekik. Most ők elküldik 100 embernek naponta ugyanazt a szöveget (volt, hogy még rossz név is volt a megszólításban :DD), így nem hiszoem hogy annyira érdekli őket. Van aki 2 éve pár havonta mindig ír valami ajánlatott.

Most kb olyan, mintha bedobnának a postaládámba valami levelet, hogy van e eladó valami. Azokra se válaszol az ember.

Eddig aki sikerrel járt az telefonon hívott, bár azt nem tudom, hogy honnan tudta meg a számom :D


Szeritne hátrány nem lesz belőle pont azért amit a #7es is írt. Persze lehet vanank szakmák ahol akkora a túljelentkezés, hogy ilyenekker szarakodnak.

2021. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktam, általában csak akkor, ha látom, hogy kifejezetten "személyesen" célirányosan keres valaki.


Volt HR-es akinek jeleztem, hogy nem aktuális, rá egy hétre újra kaptam ugyanazt a sablon én kellek a csapatukba szöveget.


Illetve alapból elég ritkán jelentkezem be az oldalra.

2021. febr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!