Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy bűnügyi rendőr milyen...

Egy bűnügyi rendőr milyen feladatokat lát el a rendőrségen?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmeztem az új, tiszthelyettesi két éves rendőr képzésen akár lehetek bűnügyi rendőr is ez milyen feladatokat lát el a rendőrségen? Későbbiekben akár tovabb lehet '' szakosodni'' akár bűnügyi technikusnak?

2021. febr. 11. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Bűnügyi feladatokat.
2021. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz egyből, több okból is. Ha tiszthelyettesként végzel akkor az ORFK dönti el, hogy hova kerülsz beosztásba, ez jelenleg 99%-ban járőr, főleg a Készenléti Rendőrség ahol a kerítés mellett a pusztában, vagy a BRFK ahol posztos rendőrként valamelyik budapesti aluljáróban ácsorogsz 12 órákat nappal/éjszaka váltásban, havi 180-200 ezer forintos fizetésért.


Ha látnak benned fantáziát (pl. szorgalmas vagy, hozod a bírságot, még meg is tudsz írni egy-egy értelmes jelentést) és mellette jó viszonyban vagy a vezetőkkel, akkor talán 6-8 év után átkerülhetsz bűnügyi területre, hiány van szinte mindenhol. Bűnügyi területen pedig lehetsz bűnügyi technikus is, akkor egy olyan szaktanfolyamra küldenek el, nem tudom most mennyi idő, nekem fél éves volt. Itt már akár havi 230 ezer forintot is kereshetsz, sokszor bokáig vérben és hullalében tocsogva. Ha faterod minimum ezredes, akkor persze ez mehet másképpen is, de ha az lenne, akkor nem itt kérdeznél... :-)

2021. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy bűnügyi területen 3 fő munkakör van. Nyomozó, aki az ismeretlen tettesek után nyomoz, de sokszor ő vizsgálja is le az ügyet, ha elfogták az elkövetőt és nincs a vizsgálóknak kapacitásuk, 80% papírmunka. A vizsgáló az ismert vagy felderített elkövetőkkel szemben folytat nyomozást, 99% papírmunka. A bűnügyi technikus bűncselekmények helyszínén, halottszemlén a nyomozó utasításai szerint rögzíti a nyomokat, csomagolja, nyilvántartásba veszi. Itt a legkevesebb a papírmunka, de ide gyomor kell.
2021. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!