Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvégzem a dietetika...

Ha elvégzem a dietetika alapszakot és utána a táplálkozástudományi MSc-t, milyen fizetésre és elhelyezkedési lehetőségekre számíthatok?

Figyelt kérdés
Körülbelül 6 év múlva. Van értelme erre a szakra jelentkezni?

2021. febr. 12. 22:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%

szerintem ne erőltesd az egyetemet amennyiben a kérdésedben 6 éves távlatra vagy kíváncsi


vannak jó szakmunkák ahol elnézik a böszme kérdéseket

2021. febr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves és hasznos választ! Ha nem derült volna ki a kérdésemből, az érdekelt, mit gondolnak az emberek a szakma jövőjéről, piacképes lesz-e ez a diploma.
2021. febr. 12. 23:07
 3/14 anonim válasza:
100%

Persze, hogy az lesz, nem is kell hozzá feltétlenül msc. Dietetikus vagyok, kórházban dolgozom. A bértábla nyilvános, nézd meg. 4 év múlvára azért reméljük emelnek még. Lehetsz élelmezésvezető is dietetikus végzettséggel, de jó ha van kórházi gyakorlatod és azután lehetsz magánvállalkozó is. Esetleg lassan el kezded építeni a közösségi médiát és akkor nyert ügyed lesz mire végzel😀

Ha már msc, akkor vannak jobb lehetőségek,pl. Élelmiszermérnöki, egészségügyi menedzser, szerintem ezek hasznosabbak, mint a táptud.

2021. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugtattál :) Az is a félelmem, hogy túltelített lesz a szakma, de akkor remélem, lesz benne helyem, ha elvégzem. Ja, és utánanézek az általad említett mesterképzéseknek 😀
2021. febr. 12. 23:30
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Sosem lesz túl tlített.... inkább munkanélküiek képzése foylik idén a felhető maximális létszám nappali és levelező tagozaton összesen 3 egyetem 4 képzési helyén 350 fő. Álláshely kórházakban évente kb 20-50 élelmezésvezetőként ha vállalod az alacsony bérezést, magas anyagi felelősség és sok melót kb évi 100 hely üresedés van. Szép hivatás én is dietetikus vagyok, de vállalkozó. Nem mennék már vissza államiszférába. A közösségi média építéssel meg óvatosan amíg hallgató VAGY SEM LÉPHETD ÁT A KOMPETETNCIA HATÁRAID, NM ADHATSZ TANÁCSOKAT ÉS NEM REKÁLOMZHATOD MAGAD DITETIKUSKÉNT, CSAK HA VÉGEZTÉL.
2021. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tanítani szeretnél esetleg akkor ha lesz addigra mire végzel érdemes egy egészégügyi tanárit is megnézni.
2021. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek is! Igazából én is vállalkozóként képzelem magam, de nyilván az sok idő lesz, mire kiépül.

Az egészségügyi tanár is jó ötlet, eddig erre nem is gondoltam, de tetszik😊

2021. febr. 13. 15:25
 8/14 anonim válasza:
84%

Csomóan reklámozzák már magukat így is úgy, hogy semmi eü-i végzettségük nincs, pl. fitness guruk instán. Akkor szerintem egy dietetikus hallgató is megteheti is ugyanezt. Lásd pl. Arndt Petra, még ő sem végzett dietetikus, de egész szép kis kliens köre van. Annyi, hogy betegségek esetén pl. diabetes, nem adhatsz tanácsot, de sportoláshoz, fogyáshoz, egészséges életmódhoz igen.

Van, aki belekóklerkedik így is dietetikus végzettség nélkül mindenféle betegségbe, legyen az akár pajzsmirigy alulműködés, mégsincs rá törvényi szabályozás így nem lehet tenni semmit.

2021. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8/8 Elég nagy baj,hogy a kóklerekre a mi szakmánkban nincs szabályozás. De sajnos a dietetikust már hallgatóként köti az EÜ törvény. elég rendesen.
2021. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

na ez az ami engem is felb*sz agyilag, már bocsánat a kifejezésért

ugyanis én is dietetikára jelentkeztem idén, de mindenhol azt látom hogy az ilyen kis személyi edzők rendelkeznek egy fitness okj-val és azt hiszik hogy már táplálkozási és életmódtanácsokat is osztogathatnak, aki meg tényleg ért hozzá, mert 4-6 évig ült az egyetemen a diplomáért, annak meg fele annyi munkája sincs

rosszabb esetben elég egy fitness model versenyen való részvétel, hogy megváltsd a világot

teljesen ki vagyok ezen bukva

bocsánat, senki ne vegye magára

2021. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!