Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek alkalmaznának...

Szerintetek alkalmaznának Ausztriában vagy Németországban szakmunkásként?

Figyelt kérdés

Most nem írnám le a területet, annak ellenére, hogy tudom ez nagyon fontos részlet... Legyen annyi elég, hogy nem ez a legkomplexebb szakmunka és elég sok embernek van ilyen OKJ.


Angolul felsőfokon tudok, németül kicsit kevésbé, de azért a társalgási szint az bőven meg van, abból középfokú nyelvvizsgám van, de nagyon sokat tanultak csak már régen.


Ezen a területen 6 év tapasztalatom van, egyetlen egy munkahelyről...


Amúgy diplomás vagyok, de olyan diplomám van ami a versenyszférában itthon sem hasznosítható, talán SSC-ben, de oda meg nem szívesen mennék.

Szóval külföldön annyit ér a diplomám összesen -talán-, hogy látják hogy eltudtam végezni egy “valamilyen” BA szakot egy nemzetközi viszonylatban noname egyetemen.


Mit gondoltok?


Így viszonylag alacsony bérigény mellett jók az esélyeim arra, hogy Ausztriában vagy Németországban alkalmazzanak?


Vagy ennél több kell?


30 éves férfi vagyok...



2021. febr. 14. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén szólva nem hinném, hogy sok esélyed lenne jelenleg. Beszélgetek napi szinten osztrákokkal és németekkel, és rengeteg ott is a munkanélküli jelenleg. Továbbá nem értettem soha, hogy felsőfok angollal miért akar valaki Asztriába vagy Németországba menni dolgozni?

Miért nem mész ki valamelyik északi országba ahol hivatalos nyelvként kezelik az angolt? Persze most nehéz, de több esélyed lenne, egy olyan országban ahol beszéled a nyelvet mint ahol nem. Attól, hogy a németek vagy az osztrákok megértik az angolt nem fognak veled angolul társalogni. Ezt tapasztalatból mondom, elég sokat éltem kint Ausztriában.

2021. febr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Őszintén szólva, azért nem Svédországban gondolkodom mondjuk, mert nézegettem álláshirdetéseket, de alig találtam olyat ami nekem kéne, az egész országban csak néhányat és a fizetésről sem állt bennük semmi.
2021. febr. 14. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva most nagyon rossz a helyzet, Ausztriában rosszabb mint itthon szerintem, mert ugye ott majdnem minden a vendéglátásról szól vagy arra épül fel. Haverom kint van Izlandon ő is panaszkodik, lassan felét éri a fizetése mint pár éve, és Izland is inkább csak a nyári szezonra jó. A másik ismerősöm Olaszban van ott is nagyon rossz a helyzet. A fizetést meg lehet kérdezni, itthon se írják ki sehol. Viszont német nyelvterülete menni angol nyelvtudással szerintem butaság.
2021. febr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!