Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Félre rakott pénzt kártyán...

Félre rakott pénzt kártyán érdemes tartani - vagy készpénz formájában gyűjtögetni?

Figyelt kérdés
Túl sokat nem tudok félre rakni. Havi 30-40 ezret, de van hogy még ennyit sem. Inkább az érdekelne Ti milyen formában teszitek félre a pénzt? Leveszitek a kártyáról vagy rajta hagyjátok? Köszönöm mindenkinek a választ.

2021. febr. 14. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ekkora osszegnel mindegy, de celszeru bankban tartani, mert ott nem lopjak el, es ha valamit kell vegyel vele nem kell bemenj a bankba es orakig sorban allnod
2021. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
#1 úgy érted hogy bankszámlán?
2021. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Fundamentaban, állampapírban, malacpersely számlán és babakötvényben. Szinte sosem használok KPt
2021. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően állampapírban tartom a pénzem, legalábbis a legnagyobb részét. Mostanában a számlámon is gyűjtöm, mivel nyáron nagyobb összeget tervezek elkölteni (felújítás) és van most valamennyi készpénzem is.

De egyébként a legjobb ha valamilyen módon lekötöd, különben csak értéktelendik. Nyilván állampapírként is, de azért ott van valamennyi kompenzáció.

2021. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Bankszámla a legjobb, bármikor tudsz vásárolni kártyával ki sem kell venni a pénzt. Otthon csak akkor tartsd ha tuti nem lopja el senki.
2021. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

"celszeru bankban tartani, mert ott nem lopjak el"


A manyup. pénzekről is azt hitték anno, mégis stadion lett belőle :-D

2021. febr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A manyup. pénzekről is azt hitték anno, mégis stadion lett belőle"


Azok nem a saját bankszámládon landoltak egyébként sem. Azzal kapcsolatban pedig, hogy folytatod a saját gyűjtögetést, vagy visszalépsz az állami szférába, volt választási lehetőséged.


Én magam részéről konkrétan azért léptem vissza, mert 12 év alatt a MNYP-nál kb. 500 ezer forintom gyűlt össze, amire úgy 89 ezer "hozamot" tudtak kifizetni. Közben saját fenntartásukra nem kis összeget levontak. Ez nekem a vicc kategória. Ebből nem sok nyugdíjam lett volna. A férjemnek pedig a cége be sem fizette kb. 5 évig a béréből levont tagdíjat. Na abból mennyi nyugdíja lett volna?


Én tutira veszem, hogy sem így, sem úgy nem jártunk volna jól. Persze az bicskaforgató, hogy stadion lett belőle, dehát egy fecske nem csinál nyarat...

2021. febr. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%

Bicskanyitogató.


És mit akarsz mondani azzal, hogy egy fecske nem csinál nyarat.

2021. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Köszönöm a lepontozást a narancsbőrű híveknek.
2021. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"És mit akarsz mondani azzal, hogy egy fecske nem csinál nyarat."


Nem tudod értelmezi a közmondást? Sajnállak... :)

2021. febr. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!