Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan BSc-vel el lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nemzetközi gazdálkodás (NG) alapszakon vagyok 2. félévben, azonban kezd megfogalmazódni bennem egy olyan terv, hogy jövő tavasszal újraérettségiznék, majd pedig (újra)felvételiznék az alkalmazott közgazdaságtan (AK) alapszakra, tehát a 3. vagy 4. félév után kiiratkoznék az NG-ről.


Viszont így majdnem 21 évesen kezdenék el egy 6 féléves BSc-t, ha nem csúszok, akkor 24 leszek mire végzek, annyi idősen már nem tudom, hogy belekezdenék-e egy MSc-be (AK után közgazdasági elemzőre szokás menni, engem is az érdekelne), inkább dolgoznék.


Szerintetek a "félig elvégzett" NG + AK kombinációval jól el tudok majd helyezkedni, ahhoz képest mintha csinálnék egy MSc-t? Vagy érdemes mindenképp valahogy, akár munka mellett, levelezőn elvégezni valamilyen mesterképzést?



2021. febr. 17. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben inkább azt csinálnám, hogy maradnék NG-n, ezt elvégezném, és a diploma után jelentkeznék közgazdasági elemző mesterre. Esetleg áthallgatnék pár relevánsabb kurzust AK-ról, hogy a jelentkezéssel ne legyen gond. Ha mindenképp AK a cél, akkor is a jövő évet (vagy már ezt a félévet, ha lehetséges utólag elintézni), úgy intézném, szervezném, hogy minél több olyan kurzust vegyek fel akár vendéghallgatóként, hogy azokat később el tudd ismertetni, ha felvettek, ezáltal rövidülne az alapszak.
2021. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, miért nem inkább ng alap és ak mester?

(én azon gondolkodom, de szeretném más szemszögből is látni)

2021. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.: Az a baj, a jelenlegi egyetememmel más problémáim is vannak, nem csak az NG tananyaga, így nem biztos, hogy végig akarom csinálni a 8 félévet itt.


Illetve nem BCE-n vagyok, tehát nem tudok áthallgatni sajnos AK-s tárgyakat, pedig ez még egy jó lehetőség lenne..

2021. febr. 17. 08:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynék ott félúton egy alapképzést.
2021. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz átmenni pár plusz tárgy teljesítésével? Csak mert a közgazdász szakok eleje ugyanaz (mikro, makro, gazdasági matekok, számviteli alapok stb). Nálunk a BGE-n az első félév szinte ugyanaz volt minden gazdasági alapszakon.
2021. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a gond azzal hogy 24 évesen kezdenéd az MSc-t? Tudsz mellette is dolgozni, igaz kevesebb pénzért.
2021. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
el
2021. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
16%
Budapesten már nem lehet 300 nettó alatt keresni.
2021. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!