Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vidéki cégek általában...

A vidéki cégek általában miért olyan fillércseszők béreket illetően?

Figyelt kérdés

Én az országnak a fejlettnek tartott vidéki régiójában lakom.De, nagyon rosszak a fizetések.

Jelentkeztem itt egy pozícióra.Majd, Budapesten egy ugyanilyenre.

Ez a munkakör igényel diplomát,de a legfontosabb a magas szintű idegen nyelv ismeret.Ugyanazt kellene csinálni mindegyikben.


Az ittenire mondtam bruttó 460-at és sokallották.Pedig minden feltételüknek megfeleltem.Hihetetlen mennyire elvannak pofátlanodva a cégek erre felé.(Győr)


Budapesten mondtam bruttó 610-et.Azt mondta a HR-es,hogy egy kicsit sok, de mindjárt visszahív, megkérdezi a menedzsert.Visszahívott kb 15 perc múlva és azt mondta oké, rendben van ez a bérigény.

A helyi cég, meg sem próbált ilyesmi, hanem, kijelentették,hogy "ez sok".



Pedig, normális albérletet, ami nem külvárosi, itt sem lehet találni 120 ezer alatt.


2021. febr. 17. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
nem a cég fillércsesző a te unkád érennyit,ha nem tetszik nem dolgozol ott.
2021. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Értem, hogy felháborítónak tartod, de nagyon egyszerüen megmagyarázható: kereslet-kínálat. A győri cég úgy gondolja, hogy fog találni munkaerőt annyiért, amennyiért gondolják. Ha nem találnak huzamosabb ideig, akkor kezdenek nyitni majd magasabb fizetésrey vagy esetleg megoldják okosba és valamelyik belsősre szimplán rásózzák azt a munkát is.
2021. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról annyit adnak, amennyiért elvállalja valaki. Másik oldalról simán lehet, hogy ők maguk is szegények, mint a templom egere, és tényleg nincs pénzük nagyobb fizetést adni. Ez főleg a pártízfős kis cégekre lehet igaz.


Nem véletlenül él Magyarország harmada Budapesten és agglomerációjában... itt van a pénz.

2021. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!