Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit lehet külföldön...

Mennyit lehet külföldön hegesztőként megkeresni?

Figyelt kérdés

Elsősorban Németországban, de más országok is érdekelnek.


Mennyi szokott lenni általában a havi nettó fizetés?



#Németország #hegesztő #AWI #TÜV #Volfrámeletródás védőgázos ívhegesztő
2021. febr. 17. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ide beírtam pár napja (5-6-os válasz)


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..

2021. febr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

290€-t. Bulgáriában ennyi a heggesztő keresete, és határozottan külföldnek számít.


Tanzániában amúgy kb a tizedét, és az is külföld.

2021. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
És amennyiben minősített TÜV hegesztőről van szó?
2021. febr. 20. 15:58
 4/18 anonim ***** válasza:
Tanzániában át se lépheti a határt. Még a végén pajzsot kér.
2021. febr. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Látom senkinek sem tűnt fel, hogy a kérdésben azt írtam "elsősorban Németországban"
2021. febr. 20. 18:17
 6/18 anonim ***** válasza:
10-15 eurós órabérrel fogsz indulni, és nyelvtudás nélkül maradsz is úgy kb. Ha honosított papírokkal, mindent értő és érthetően beszélő, minimum fullos szakmai némettel mész, akkor azért 30-40 nem gond, meg a holtidő is több. A 10-15 euró általában minimum 10 órás napból 5 egy héten. 12x6 is előfordul, de az baromság és nem jellemző. Megmaradni leginkább akkor tudsz, ha nem iszol, normális jellem vagy, és tényleg nem tudnak zavarba ejteni szénacélon droidkodós feladványokkal. Néha nyilván bedobnak egyengetni, és rád bízzák, hogy oldod meg, meg kezedbe adnak egy fűrészt, hogy csapd ketté a nagy raklapokat ezért a fizetésért... Máskor meg az awi pisztoly lesz a kezedben, meg az utasítás, hogy sehol ne legyen semmi hiba, és csillogósra drótkefézd, de nincs drótkorong, meg így hol azt csináld, hol awizz tökéletesre, érted... Bevándorló szindróma. De lehet csinálni. Csak nyelvtudással jobb.
2021. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Jelenleg kb B1 szinten beszélek németül (angolul kb C1).

Cigizni nem cigizek, alkoholista sem vagyok, annak ellenére, hogy magyar vagyok, így legalább ilyen mérgekre nem kell a fizetésem felét elszórjam.


Tehát TÜV hegesztőként olyan 10-15 euróra számíthatok kezdésként? Ez nettóban?

2021. febr. 20. 20:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehol nem írnak nettót. Mert nem tudhatják h milyen adókedvezményekre ehet jogosult a jelentkező...
2021. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha gyermektelen egyedülálló férfi vagyok, akkor hány százalékot kell a bruttóból levonjak?
2021. febr. 20. 22:28
 10/18 anonim ***** válasza:

9: annyira talán tudsz németül, hogy ezt két kattintással elő tudod varázsolni a netről...

De itt egy kalkulátor:

[link]


Éves jövedelmet írj be.


Ha 15 EUR/órával számolsz, és a 168/hó óraszámot veszed alapul, az kb. 30.000 EUR/év.

Erre átlagosan 16,97% Lohnsteuer-t dob ki (sávos adózás van, de átlagban ennyi jön ki a Freibetrag és a többi sáv figyelembevételével)


Azt sajnos nem tudom, hogy mennyit kell még a bérből fizetni, de Solidaaritätzzuschlag, Kirchensteuer tuti van (ha csak hivatalosan pl. ki nem lépsz az egyhzból), aztán ugye társadalombiztosítás, nyugdíjbiztosítás.... ezekkel nem vagyok naprakész..

2021. febr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!