Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért alakult ki az, hogy...

Miért alakult ki az, hogy nyugati országokban a hétköznapi életben bruttóban beszélnek a fizetésekről ,míg Magyarországon nettóban?

Figyelt kérdés
Nyugati országokban főleg Németországot, Angliát, Franciaországot értem, itt úgy beszélnek a fizetésekről pl.: keresek 3000€-ot ,és ezt mindenki tudja hogy bruttó bér, míg idehaza ,ha kérdezik mennyit keresel azt mondjuk keresek 150-et és mindenki tudja nettó az összeg.

#bérkalkulátor #fizetéssek
2021. febr. 17. 17:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Miért mondanának bruttót, ha úgy se azt kapják meg, hanem jóval kevesebbet?
2021. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És akkor Németországban miért bruttót beszélnek ,hisz azt úgy se kapják meg.
2021. febr. 17. 17:31
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Mert a nyugati országokban

- nincs zsebbe fizetés, a nettó csak azért számít nálunk, mert a felét tisztán, a negyedét zsebbe, a maradékot meg így+úgy rendszerben a bruttó nem igazán értelmezhető.


- mert a nyugatiak tudják, hogy a bruttó az egyetlen összehasonlítható, arrafelé is vannak adókedvezmények, ha valaki 1000€-t keres nettó az nem jelent semmit. Mert lehet, hogy szánalmas 1100€-s burttó fizetése van, csak éppen van 5 gyerek miatt nem fizet adód, és lehet, hogy 2000€-s fizetése van, csak a felét leadja adóban.


Az 1100 vs 2000 már egyértelmű. (a számok csak példák)

2021. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Mert rengetegen nem értik idehaza hogy a munkaadó által elköltött összeg a bruttó bered (illetve meg tobb is), a nettó az pedig egyénenként változhat. Azon amikor a KSH közli a berkimutatasokat és az index kommentekben hozongenek hogy hat miért nem a nettó bért közlik, azon csak mosolyogni lehet. Bruttó bért lehet csak összehasonlítani.
2021. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
72%

"Mert rengetegen nem értik idehaza hogy a munkaadó által elköltött összeg a bruttó bered (illetve meg tobb is), a nettó az pedig egyénenként változhat."


Ezzel maximálisan egyetértek. Egyszer ismerkedni akartam egy csajjal, mert megtetszett, de ez csak addig tartott míg meg nem kérdezte, hogy a bruttó vagy a nettó bér az amit kézhez kapunk :D 26 éves dolgozó emberről van szó :D

2021. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Kezdjük ott h Nyugaton taplóság firtatni ki mennyit keres, így nem beszélnek sem bruttóról sem nettóról.

Nem számszerüsítenek mi mennyibe került.

Ez ott a Knigge.

... oder die Kunst sich nicht zu blamieren


... ha nem akarod magad leégetni

2021. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én diplomás gyakornok vagyok, nekem diplomás munkatársaim közül is volt olyan ,hogy nem tudta mi a különbség a nettó és bruttó közt.
2021. febr. 17. 18:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az furább, hogy mindig éves fizetésben gondolkodnak.
2021. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

"Nekem az furább, hogy mindig éves fizetésben gondolkodnak."


Semmi fura nincs benne.


Egyrészt sok orszában a 13, akár a 14. havi fizetés is gyakori, másrészt sok országban iyenkor nem fizetésről, hanem juttatásról beszélnek, amiben elég sok minden szerepelhet a havi fixen felül.

2021. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában évi x ezer EUR plusz juttatások formával szoktam találkozni, de lehet más szektorok, országok, más szokások.
2021. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!