Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Főiskolai végzettséggel,...

Főiskolai végzettséggel, közalkalmazottként "stabilan" 145.000 nettó fizu jár?

Figyelt kérdés
Ennél többet nem adnak, nem jellemző? Mennyire szokványos a cafeteria stb...? Mert ez így rendkívül kevés, nem is nagyon emelkedik az évek számával, úgy nézem. Aki elvégez egy főiskolát, annak ennyi lesz a jövedelme (reálértéken) élete végéig, ha ilyen státuszban marad? Szoktak hozzácsapni némi pluszt (cafeteria, valamilyen kártya)? Köszi!

2021. febr. 18. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak emelni ilyen évente 300 forinttal. Normális ember nem megy közalkalmazottnak.
2021. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak, mert hallottam anno olyat is, hogy valaki főiskolai szociális munkával nettó 180-at kapott mint családsegítő. Azt mire fel kapta? Vagy beleszámolt valami esetleges pluszjuttatást is?
2021. febr. 18. 16:28
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy valami pótlék jár, ami a táblán nem látszik?
2021. febr. 18. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom van két gyereke vagy hozzászámolta a szép kártyát. De még a 180 is a nevetséges kategória.
2021. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Lehet, de ez nyilván egy adottsága a rendszernek, ezt kell szeretni, úgymond. Mi a fenét lehet csinálni? Az ember elvégez egy fősulit, nem mellesleg szereti (szeretné) is a munkáját. Meg keresik is. Igazából úgy gondolom, hogy a befektetett tanuláshoz képest tényleg igazán szerény a 180 is, de abból már azért meg lehet élni. Nagy igényeim nincsenek. Egyszerűen a 150 tényleg igen alacsony, a 180 már egy fokkal mégis jobb volna. Csak arra vagyok kíváncsi, van-e realitása szerintetek. Felőlem a "mindenféle kártyát" is beleszámolhatjuk (persze, egyelőre gyerek nélkül, nagyjából pályakezdőként).
2021. febr. 18. 17:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemi munkáknál is nagyon csábító ez az összeg. Főleg, hogy olyan elvárások vannak, amikért az iparban a háromszorosát megkeresed.
2021. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még aktuális a kérdés. A szociális szférában létezik olyan, hogy szociális ágazati pótlék, amiatt kaphat 180-at.
2021. szept. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Talán majd megtapasztalom én is. Persze, most olvastam egy cikket erről a helyzetről és valóban, a nettó ritkán 200+ :)
2021. szept. 19. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!