Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy frissen végzett programter...

Egy frissen végzett programtervező mennyi nettó bért kereshet, és ez mennyire nőhet az évek során?

Figyelt kérdés
Elsősorban Németországra gondolok, de más európai országokra is kíváncsi vagyok(Anglia, Spanyolország...), valamint számításba lehetne venni azt az esetet hogy ha mesterképzést is teljesíteném. Köszönöm szépen előre is a válaszokat.
2021. febr. 18. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nettó 2000-2500 Németországban régiótól függően. Nettó 4000 később, seniorként a teteje, de azt csak nagyvárosokban tudod megkeresni, ahol egy ezres az albérlet.
2021. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én többre számítottam, ahhoz képest hogy 1600 a minimál.
2021. febr. 19. 07:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Az 1600 az bruttó.. 1150-et kapsz belőle kézhez. És igen, közel sincs akkora különbség százalékosan mint Magyarországon.



Azt kérdezted mennyit lehet keresni.

Ha az a kérdés, hogy megéri -e akkor már lényegesen árnyaltabb a kép. Csak pénz miatt már nem biztos.

2021. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Más országokról van infója valakinek?
2021. febr. 19. 14:52
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét számokat nem tudok mondani, de Európán belül Svájcban a legmagasabbak a bérek IT területen(nyilván a megélhetési költségek is). Ott talán a legnehezebb állást találni, németek is mennek oda, szóval nagyobb a konkurencia.

Ettől függetlenül a nyugat-európai országok zömében messze áll a fizetés mondjuk az USA-hoz képest(bizonyára ott is vannak területi különbségek), de nem csoda, hiszen nagy tech cégek jelentős része ott található. Tudom, hogy nem erre vonatkozott a kérdésed, csak gondoltam megemlítem.

2021. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!