Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetnék külföldön (elsősorban...

Lehetnék külföldön (elsősorban Németországban) tanár, ha itthoni egyetemen tanulok?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Tengernyi idő van előttem, és ha rajtam múlik mindent beleadok, hogy ezt megvalósíthassam. Inkább az érdekelne, hogy ez reális terv-e egyáltalán. Angol, Matematika, esetleg Informatika tanítása érdekelne


Gimiben kellett németet tanulni, nem beszélem jól a nyelvet, de a nyelvtant egyáltalán nem tartottam bonyolultnak. Ha valóban leülnék tanulni, akkor pár év alatt szerintem el tudnék érni egy elfogadható folyékonysági szintet. Szóval ez se gond.


Gondolom, hogy egy pár év tapasztalat kelleni fog itthon; nem hinném, hogy kapkodnak az iskolák a friss külföldi tanárok iránt.

Nem tehetem meg hogy külföldön tanuljak. Egy Magyarországi diplomával lehetne érvényesülni? Olvastam, hogy Németországban nem teljesen van elfogadva, de lehet valami felmérésre jelentkezni.



2021. febr. 25. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Van amit nemzetközi szinten elfogadnak diploma, de a tanári képzés kicsit más-más az összes országban.
2021. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Sokmindenből újra kéne vizsgáznod, ill. honosítani a diplomádat. Ez tartománytól függően is változhat...
2021. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Röviden: nem.
2021. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tanárhiány van, úgyhogy ha ez így marad akkor jó esélyed van.

Anyósom (német), alsó tagozatosokat tanít és náluk van egy portugál származású tanító néni, aki németen kívül ugyanúgy taníthat minden tantárgyat.

A németre viszont feküdj rá, egyetemi éveid alatt menj ki Erasmus-szal Németországba és tegyél le egy nemzetközi C1 vizsgát.

2021. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!