Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Anyagilag megéri szakmunka...

Anyagilag megéri szakmunka mellett délutánonként programozgatni?

Figyelt kérdés
Autóvillamossági szerelő vagyok, munkaidőben lehet fusizgatni is a műhelyben, így a maszek melóimat is letudom bent, úgyhogy még meg sem kell szakadnom, hogy jól keressek. 16-17 órakor hazamegyek, éjfélkor szoktam lefeküdni. Purdék nincsenek, időm mint a tenger, mert ha nem megyek sehova haverokkal vagy kuplerájba akkor nincs semmi dolgom. Néha (havonta 1-2 alkalommal) előfordul, hogy valamilyen szakmai kérdésnek járok utána a neten, amivel eltökölök éjjelig, de amúgy szabadok az estéim és a hétvégéim. Várhatóan felvennének valahova mellékállásban, ha végigseggelnék egy gyorstalpalót? Nettó órabérnek kb. 3000-3500 Ft-ot lőttem be, havi 40-50 órát tudnék pötyörészni a gép előtt.

2021. márc. 2. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Inkább targoncázz! Azzal 4-5x pénzt lehet keresni a programozáshoz képest. Elmész, rakodsz egy-másfél órát és megvagy.
2021. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem, ne haragudj. A gyorstalpaló nagyon nem elég az önálló munkavégzéshez.
2021. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem haragszom :-D

Be kell pótolni a 2009 és 2015 között kiesett jövedelmet, mert akkor még az volt a divat, hogy minimálbérre vagy 4 órára bejelentenek a vállalkozóférgek, meg kapok egy zacskó szotyit zsebbe, cserébe lehetett napi 10 órát robotolni. "Ha nem tetszik le lehet lépni, itt állnak huszan, akik a helyedre várnak!" Az évek során viszont elfogytak a szakemberek, azóta kinyalják a seggemet is itt az osztrák határ mellett ahol lakom. 3 éve meglebegtettem, hogy ki fogok járni Ausztriába dolgozni, de itthon tartottak azzal, hogy megint alaposan megnyomták a fizetést és bármennyit maszekolhatok a műhelyben. Előtte csak titokban lehetett bent fusizni, a maszek nagy részét otthon csináltam. Amióta csodálatos módon megváltoztak ezek a férgek, azóta a privát dolgaimat is elintézhetem munkaidőben (bevásárlás, villanyóra csere miatt otthon lenni, stbstb). Milyen nyájasak, nem is tudom, mi történhetett velük :-D Az utóbbi hetekben viszont ismét gondolkodóba estem, kellene valami kis mellékes pluszba, ha ez nem járható út, akkor mégis kijárogatok a sógorokhoz. A szükséges nyelvtudásom megvan hozzá.

2021. márc. 2. 14:09
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Rohadt uncsik már ezek a szakmunkás-programozó vagy programozó-szakmunkás trollkérdések....
2021. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem èri meg neked.

De kipróbálhatod magad is,majd ha jó esetben egy hónap múlva le tudod futtatni a 'Hello World'-ot

2021. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez mitől lenne trollkérdés? Nem a szocializmusban vagyunk, hogy ahova pottyansz onnan mész nyugdíjba, ha beledöglesz is. Sorolhatnám, hogy milyen szakmaváltáson van túl néhány ismerősöm: autószerelő -> bérszámfejtő és TB ügyintéző -> könyvelő, hamarosan kezdi a mérlegképest, vagy van aki pincérből lett mozdonyvezető, először a MÁV-nál, majd egy magánvasúti cégnél havi 160 órában nettó 550-ért. Ez csak pár példa.
2021. márc. 2. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Hat allj neki es tanulj amennyit csak tudsz, biztos hogy nem fogsz kalni melot egyrol a kettore, van par ceg ahol van atkepzesi lehetoseg de azt nem tudom ha munkahely mellett tudod csinalni vagy sem, mondjuk home officeba lehet hogy siman belefer. Sok sikert :)
2021. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyi fusid van, inkább egy saját műhelyet kéne nyitnod.


Programozónak kb születni kell, és már jóformán fiatalon elkezdeni "pötyörészni" a gépet.

2021. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
esélyed sincs egy gyorstalpalóval ilyen szintre megtanulni
2021. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
Leginkább akkor működne a dolog, ha kiképeznéd magadat, folyamatosan tanulnál, aztán felcsapnál vállalkozóféregnek... akarom mondani, vállalkozónak, és egyszerű applikációkat vagy weboldalakat készítenél/raknál össze a saját ügyfeleidnek.
2021. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!