Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizetések miért nem tudják...

A fizetések miért nem tudják megelőzni az árakat?Miért csak kullognak az árak után?

Figyelt kérdés
Tudom ez mindig is így volt,de miért nem lehet egyszer az életben legalább hogy egy kiló kenyérért nem 2 órát dolgozunk,hanem megkeressük az árát 10 perc alatt?

2021. márc. 4. 16:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

Képzeld h 50 éve valaki feltette azt a kérdést h "miért kell 4 órát ...".

Örülj neki h manapság csak 2-t kell.


Képzeld el h egy afrikai bányász kérdezi h "miért kell 6 órát ...".

Örülj neki h idehaza csak 2-t kell.


Pár év múlva valaki felteszi majd a kérdést "miért kell 10 percet ..."

Szerinted az jogos kérdés lesz?

2021. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
24%
Ha arra gondolsz, hogy a gazdagoknak legyen kevesebb és a többinek több. Hát azt alig 100 éve kezdték kipróbálni a kommunisták. Nem működött. Hosszú távon az még nagyobb szegénységet produkált mindenkinek.
2021. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#1 Szerintem jogos lenne megemelni a fizetésed, vagy a minimálbért, mert a gyümölcs az nem kellene h luxuscikk legyen. Az alap-élelmiszer. De nincs hozzá hatalmam.
2021. márc. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

Ezen az oldalon úgyis csak leszúlnak, hiszen "jól tudott", hogy ha valaki szarul keres egy csoró országban, mint Magyarország, akkor az CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az ő hibája... hát persze.

Pontozzatok le nyugodtan.

Meg ugye gykaorin itt mindenki valami eszméletlen jól keres, de valahogy ez a valóságban nem látszik. Érdekes...

2021. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%

A Te fizetésed nagysága (akarom mondani kicsinysége) még nem jelenti a rendszer hibáját. A diákmunkás órabér is kb 1200 HUF-tól indul fölfelé. Egy kg kenyér meg nem 2400 Ft.

Vagy a végzettséged olyan (6 általános, vagy értéktelen diploma) ami nem kell a munkaerőpiacra így nem vagy megfizetve.

2021. márc. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen egyetértek azzal, hogy abszurd, hogy ebben az országban két napi nyolc órában dolgozó felnőtt ember nem mindig tud tisztességesen felnevelni két-három gyereket (ha akar), miközben mások KATA-t fizetve egyedül megkeresnek annyit, amit mások nem (500 ezer a KATA felső limitje?), és sokkal kevesebbet tesznek utána a közösbe.


És ez teljesen szabályos, még nem azokról beszélünk, akik adót csalnak, nem fizetik be az áfàt, a kft nevén lévő kocsi a családi autó. És még ők sem azok, akik komplett szàllodalàncokat vesznek meg jóformán ingyen.


A szabályozás ês az elvárások a tisztességes állampolgár felé, nagyon alacsonyan vannak ebben az országban, és mondom ezt úgy, hogy a férjemmel.mindketten informatikusok vagyunk és nincs mire panaszkodnunk.

2021. márc. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
45%

16

Én nem ismerek olyan magyar informatikust (nem csak programozó), aki 400 alatt keresne nettóban. Kezdők talán 300-at kapnak a legrosszabb helyeken.

2021. márc. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

#17 Mondjuk én ismerek többeket Budapesten.


De alapvetően azt próbáltam diplomatikusan megfogalmazni, hogy a véleményem nem azért alakult így, mert alacsony lenne a fizetésünk, hanem mert szerintem tisztességtelen, hogy mondjuk nekünk öt év alatt jött össze az önerő egy családi házra Budapest agglomerációjában, addig más 20 évig gyűjt egy lakásra, amit mi kb. hitel nélkül tudnánk kifizetni. És tudom, hogy vannak nálam többet kereső kollégák, akik havi 50 000 forintot fizetnek mindenre, míg egy tanár fizet 150-160000 forint adót a 300 000 bruttójából.


Ami nagyon tisztességtelen, mert nem a munkája értéke után kap sok ember fizetést...

2021. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!