Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál pontosan egy ux...

Mit csinál pontosan egy ux designer?

Figyelt kérdés

Néztem pár videót youtubeon de ez kb mind arról szól, hogy mennyire egészségesen élnek

Korán kelnek, sportolnak stb stb csak a munkáról nincs szó amit ténylegesen csinálnak?!


2021. márc. 4. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
UX designer sajnos egy kamu szakma, épp ezért nincs kézzelfogható infó róla a neten. Mint egy közösségszervező pl, megfoghatatlan. A fizetés persze ehhez mérten van.
2021. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

"UX" designnal foglalkozom 2008 ota. Ebbol a "kamu" szakmabol egy 150 millios vagyont hoztam letre a semmibol.


A "UX" a user experience roviditese, lenyegeben rajtam mulik az, hogy egy weboldal vagy egy webes alkalmazas konnyeden hasznalhato-e, vagy bezarod egybol ahogy meglatod.


Lenyegeben abbol fejlodott ki a pozicio, hogy a fejleztok, akik tenylegesen letrehozzak a dolgokat nem tudnak elgendo energiat szanni arra, hogy hasznalhato is lehessen az eredmeny, nekik csak az fontos, hogy mukodon.


Amikor egy app vagy weboldal kiborit, szar, utalod, akkor a UX designerek nem csinaltak jol a munkajukat. Amikor eszre sem veszed, hogy mennyire jol mukodnek a dolgok, akkor ott pont, hogy joll csinaltak a munkajukat. A UX designerek munkajanak a vegeredmenye "lathatatlan", pont emiatt hiszik egyesek, hogy kamu munka. Gyakorlatilag minden egyes online feluletnek szuksege van rajuk.

2021. márc. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
te kedves utolsó, hogyan váltál ux designerré? milyen ismeretekre van szükség? tudnál nekem kicsit segíteni?
2021. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Anno elkezdtem ismerkedni a HTML & CSS nyelvekkel csak úgy mókából, és csináltam pár minta weboldalt. Az alapján egyre több barátom ajánlott ismerőseiknek, én meg egyre több weboldalt terveztem kis- és középvállalkozásoknak. Sajna sok volt a munka és nem fizetett túl jól, így 2012-ben jelentkeztem egy e-commerce céghez Hollandiában, és fel is vettek. Azóta is persze folyamatosan tanulom, mert újabb és újabb trendek és technológiák vannak. 2018 óta Kanada legnagyobb tech cégénél designolok egy eszközt, amivel százezrek dolgoznak naponta.


Ma már azért ugyanilyen módon már nem lehet megvalósítani, mar vannak egyetemi képzések kifejezetten erre. Telítődik a szakma, sokat kell már tanulni, hogy kitűj a tömegből. Hála égnek vannak online elérhető önképzések, amivel saját magadtól el tudsz indulni, mint pl: [link]

2021. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen, én is mókából ismerkedes a htlm és css nyelvekkel egy ideje, illetve bme munka-és szervpszichó MA-n van ezzel foglalkozó kurzusunk, ott hallottam róla, hogy itthon szeretik a pszichológusokat alkalmazni. úgyhogy pl.nekünk kell projektet tervezni is, talán ez egyfajta előny lehet az önszorgalom és online képzések mellett, mindenesetre köszönöm a választ
2021. okt. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!