Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » (Nő vagyok, tehát) A villanysz...

(Nő vagyok, tehát) A villanyszerelésnek illetve a hegesztésnek mennyire vannak fizikailag megterhelő részei?

Figyelt kérdés

Szerintetek mennyire lehet ezekben a szakmákban boldogulni nőként?


Azt hallottam, hogy villanyszerelőként, pályakezdőként, a ranglétra legalján nagyon komoly fizikai megterhelésre kell számítani...


Ez mennyire igaz, illetve ez minden esetben így van e?


A hegesztésnél meg van egy csomó “szakirány”, például bevont elektródás kézi ívhegesztés, fogyóelektródás védőgázos ívhegesztés, wolframelektródás védőgázas ívhegesztés, orbitál hegesztés, stb.


Nem tudom, hogy melyik az amelyik egy kicsit lightosabb... Fizikailag kevésbé megterhelő.


De amúgy tisztában vagyok vele, hogy ezek mind kemény szakmák, nem is ez a kérdés hogy azok e...

De keménység és keménység között is van különbség és én azt gondolom, hogy van olyan szakmunka ami a nők 90 százalékának (vagy többnek) kifejezetten nem ajánlott...


Ti mit gondoltok?


Előre is köszi!



2021. márc. 4. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
A női hegesztők általában sokkal szebb varratokat szoktak csinálni.
2021. márc. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

:D


Így van. :)


Villanyszerelésről nem tudok mit mondani, de véleményem szerint kevésbé megterhelő, mint a hegesztő szakma adott esetben. Huzogatod a viszonylag kis tömegű vezetékeket oda, ahova kell.


Hegesztés: Nem mindegy, hogy mivel kell dolgoznod. A férjem például hetente több tonnányi vasat emelget a munkája közben. Amikor összeáll a darabokból egy termék, egyedül el sem bírja, olyan nehéz.

2021. márc. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem inkabb vollanyszereles ha mar itt tartunk. Nem kell nagyon sokat emelgetni a fizu jo, es lehet maszekelni.
2021. márc. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
A villanyszerelés simán bevállalható csajoknak is.
2021. márc. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%
Én hegesztő vagyok, és rendesen csajnak érzékelek minden villanyszerelőt. :P
2021. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem hinném, hogy egy villanyszerelő kivonhatja magát bizonyos fizikai megterhelést jelentő műveletek végzése alól. A legegyszerűbb a létráról le- létra odébb-létrára fel ciklus végtelen számú ismétlése. Aztán például egy 25-ös réz kábel helyre igazgatása a bekötésnél. Vagy a segéd által vésett dobozhelynél egy kis bővítés. Szóval némi izom és ellenállóképesség az kell. 60 éve annál, aki a kútról hordta vödörszám a vizet, meg a patakra járt mosni, vagy minden nap kenyeret gyúrt, fát vágott (nem sokat, csak a gyújtóst 3 kályhába), ez nyilván nem volt probléma.
2021. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell vésni, akkor a villanyszerelés kevésbé megterhelő fizikailag.

Hegesztőként szerintem kevés az a fiatal szaki, aki megválogathatja, hogy milyen munkákat vállal el és milyeneket nem. Ebből kiindulva, míg állva mondjuk egy kerítés elemet simán meghegesztesz, addig lehet, hogy egy komplett acél vázat nem hegesztesz össze mondjuk fej fölött, vagy esetleg féloldalt fekve, benyúlva a hegesztendő anyag alá. Én azt gondolom, hogy hegesztőként kevésbé is vennének komolyan a nemed miatt. A férjem mellékesként néha elmegy ezt-azt meghegeszteni a cégnek, azért elfárad a végére, pedig elég fitt alkat.

2021. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elektronikai műszerész szakma az, ami olyan, mint a villanyszerelés (és mivel van benne forrasztás + ragasztás, ezért kicsit a hegesztéshez is hasonlíthat), de nem olyan megterhelő fizikailag. Legalábbis létrázás, karvastagságú kábelek, falbontás nincs a mindennapi gyakorlatban, viszont változatos problémákat kell és lehet megoldani. Sajnos itt igaz, hogy egyre inkább robotok gyártják a tömegcikkeket, max van néhány szalagmunkás, és a javítás is termékcserét, ritkábban részegységcserét jelent. De azért még sok helyen van szükség hozzáértő emberi szakmunkára, egyedi vagy kis sorozatú, különleges gépek, műszerek, távközlési berendezések telepítésénél, üzembentartásánál. (De azért itt a létrafaktor jelen van, nem olyan kényelmes sokszor, mint asztalon rádiót szerelni...)
2021. márc. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Majd ha heteken keresztül toljátok a vasbeton födémbe a horonymarót, majd megtudjátok, miről beszéltek...+
2021. márc. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A horonymaró tolása az nem szakmunka. Azért jár a villanyszerelő segítővel, illetve nagy munkára segítőkkel. persze, ha kell neki a pénz, akkor beszállhat ő is. Átlag fizikumú villanyszerelő az besegít az ilyne munkába a segédjeinek, de az nem ugyanaz a terhelés. Mondjuk, míg a segítő pihen egy fél órát két óra kemény munka után. A nőket meg a civilizáció másképp is kezeli.
2021. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!