Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan müködik a közel egy...

Hogyan müködik a közel egy éve inditott speciális önkéntes tartalékos katonai munka?

Figyelt kérdés
Megszünt a munkahelyem, és már voltam jelentkezni. Az orvosi alkalmassági vizsgálatokon már részt vettem, azon túl vagyok. Mostmár igazából várom a visszajelzést, hogy mikor indul. Érdekelne, hogy akiknek van tapasztalata a SÖTT-ös kiképzéssel kapcsolatban ami 6 hónapos, milyen, hogy müködik, hogy épül fel egy katonai kiképzés? Tartok töle kicsit, de jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy muszáj elvállalnom mert nincs más lehetöségem.
2021. márc. 6. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a közmunka program 2.0, szó nincs valódi katonaságról. Röviden tartalékos leszel, vagyis ha kellesz akkor bevetnek, határőrnek pl.
2021. márc. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy teljes kijárási tilalom esetén kap gumifegyvert, és rémisztgetheti a lakosságot.
2021. márc. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, elmondom miért kérdeztem, miért érdeklödöm. Nem vagyok az a katonai hú bele beállítottságú ember, és fizikumom sincs olyan állapotban. 28 éves vagyok, nem vagyok kövér, de durván elvagyok tunyulva.. betanitott gyári összeszerelö voltam, és itthonkörüli házi munka (favágás, és egyebek) szóval nem kipattintott, kisportolt, ember vagyok. Ez a félelmem, nehogy ebbe bukjak ki. Szóval olyanokra gondolok mint a filmekben hogy 20kg-os táskával futtatnak kilométereket meg ilyesmik.
2021. márc. 6. 16:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem engedd el, van amikor teljes menetfelszerélessel kell futkosnod, az meg alsó hangon 30kg. A mesés fizuról már ne is beszéljünk.
2021. márc. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Őszinte leszek, elmondom miért kérdeztem, miért érdeklödöm. Nem vagyok az a katonai hú bele beállítottságú ember, és fizikumom sincs olyan állapotban. 28 éves vagyok, nem vagyok kövér, de durván elvagyok tunyulva.."


Kicsit lépj tovább akkor a kétkezi szakmunkásvilágból, ha már így jelentkeztél, és sikerül is bejutnod, akkor tanulj tovább a nemzetvédelmi egyetemen a munkád mellett...


Tartalékosként szerintem lesz rá időd!

2021. márc. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"van amikor teljes menetfelszerélessel kell futkosnod, az meg alsó hangon 30kg"



:D :D



Már nem a második világháborúba vagyunk!


Üdv a kevlár, meg a karbonszál, és a titánötvözetek világában!

2021. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
* Már nem a második világháborúbaN vagyunk!
2021. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem is nyelvtanórán! Mi van bezárt az iskola itt butítasz okoska?
2021. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, elengedni nem szeretném. Nem azért mert ragaszkodok hozzá, vagy életem vágya az hogy katona, honvéd legyek. Maga a pálya nem vonzz, viszont most egyszerüen nem tudok merre tekeregni, élni meg kell. No nem panaszkodásból mondom ezt, hanem csak kíváncsi voltam, hogy mire számithatok, hogyan taxoljam be magam. Köszönöm a válaszaitokat.
2021. márc. 9. 08:40
 10/13 anonim válasza:

Én nem csináltam végig.

A fizu se jó, ennyi energiával inkább pakolok egy raktárban több pénzért.

Tapasztalat szerzésnek azért elmegy.

Hol tartasz? Elindult a kiképzés azóta?

2021. ápr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!