Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusok miért jönnek...

Informatikusok miért jönnek mindig azzal a lenéző dumával a közgazdászok felé, hogy "legalább ők nem táblázatokat néznek egész nap"?

Figyelt kérdés
Szerintem egy komplex Excel modell sokkal szebb, mint egy 50 soros kód, főleg ha valami szép adatvizualizáció is társul hozzá Power BI-ban vagy Tableau-ban. Szerintem kisebbségi komplexusuk van...

2021. márc. 9. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
mert nem táblázatokat néznek egész nap.
2021. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

hanem ilyeneket

[link]


😂

2021. márc. 9. 20:22
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Közgazdász vagyok, a barátaim nagy része fejlesztő vagy mérnök.

Nálunk is megy folyton a viccelődés hogy "na mivan fut-e már a makró?" és társai.

Én 3 dologra tudom visszavezetni a rivalizálást.

Az első az, hogy ők sok létrehoznak valamit a semmiből. Ez tényleg nagyon menő.

A második, hogy a legutóbbi időkig elég gyorsan nagyon nagy pénzeket le lehetett gombolni a cégekről, akkora szakemberhiány volt. Én azt hallom ez a tendencia azért már sehol sincs a mondjuk 4-5 évvel ezelőtti piachoz képest, pláne az alap szinteken, de még mindig jobban keresnek, ergo egyfajta elitizmus is van benne.

Harmadrészt -ez egy elég támadható kiejelntés lesz, de a STEM vonalról a közgazdaságtan elégé bölcsészet, és zavaró számukra hogy "bölcsészek" könnyedén és nagyszámban kerülnek nagyon magas állásokba, holott ők azok akik az "építő" alkotó munkát (látsd első pont) végzik.

2021. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
#2 ha szerinted ez táblázat akkor gratulálok! Nem hazudtolod meg az átlag közgazdász szinvonalat.
2021. márc. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

20:29

Te most eléggé beégetted magadat

2021. márc. 9. 20:37
 6/20 anonim ***** válasza:
5%
Ezek szerint szerinted ez egy táblázat?
2021. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Te tényleg ilyen hülye vagy?

Az első írta: "mert nem táblázatokat néznek egész nap."

Erre a kérdező "hanem ilyeneket", és betett egy programsort...

Látom te meg az autista informatikus képet nem hazudtolod meg

2021. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
4%

szerinted ez egy programsor?


Biztos te is közgazdász vagy...

2021. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Látom megy a mellébeszélés, miután beégtél.

Igazi kis autista IT gyerek, aki a star warsos pólóban egész nap elvan a sarokban a programozásával, meg zabálja a pizzát

2021. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
7%
ööö... tehát ez nem egy programsor, de beégtem? Világos!
2021. márc. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!