Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ciki felkeresni...

Szerintetek ciki felkeresni gyárakat, hogy van e náluk munka?

Figyelt kérdés

Szóval keresek állásokat és hirtelen támadt egy ötletem mint megkeresni ilyen műanyag-feldolgozó üzemeket vagy gyárakat és megkérdezném emailben, hogy van e náluk épp munka vagy, hogy a szakmám miatt eltudnék a helyezkedni náluk, mert lehet épp van csak nem hirdették meg? Csak örülnének ha jelentkezik egy lelkes dolgozni vágyó akinek még olyan a szakmája is mint amivel a gyár maga foglalkozik nem? Vagy hülyeség és ezzel égetném magam? Természetesen jelentkezek ugyanúgy álláshirdető portálos állásokra is de ezzel pluszba lenne kis esélyem még.

Mit gondoltok? Ti csináltátok már ezt?



2021. márc. 13. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem ciki, a munkahelyek azért vannak. Beküldhetsz önéletrajzot, aztán ha van üres hely és tetszel nekik úgyis felhvnak.
2021. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
77%

Nem ciki,sokan csinálják ezt.

Ha más nem egy próbát megér

2021. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is ezt csináltam régebben.Egyáltalán nem tartom cikinek,ha így próbálsz állást keresni.

Ha állásportálon keresztül jelentkezel,ott rajtad kívül elég sokan pályázzák meg az adott állást.

2021. márc. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Én is így kerültem be, igaz, magas pozícióba, de nem volt akkor üres hely, 2 hónappal később szóltak, hogy menjek be interjúra
2021. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem ciki, de valószínűleg nem lesz éppen állás, hiszen ha lenne betölthető, akkor azt meghirdették volna... Viszont amikor keletkezik egy, akkor lehet hogy először téged értesítenek.


Csak arra figyelj, hogy az önéletrajzokat bár hivatalosan nem tehetnék be semmilyen adatbázisba, sok helyen ezt mégis megteszik, vagy akár olyan is előfordulhat hogy egy jövőbeli X munkahelyre való jelentkezésednél a régieket is ki keresik... Persze nehéz olyan CV-t írni, ami kifejezetten negatív fényt vet rád, de ki tudja hogy miként alakul a jövőd.

Szóval csak mellékesen figyelmeztettek, hogy ezek gyakorlatban fennmaradhatnak, nem úgy van az hogy nem látja többé senki.


Sok szerencsét az álláskereséshez egyébként!

2021. márc. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de aki látja hátha annak hasznos.

Cikinek nem ciki, én momentán értékelném a cég helyébe az aktivitását a melósnak hogy maga érdeklődik. Énis csináltam ezt egy 7-8-9 éve még.

A másik fele viszont az, hogy leszoktam erről, mert érdemi eredménye soha nem lett, és ma már nem is ajánlanám ezt a módszert senkinek két fő ok miatt se:

1. A legtöbb gyárba, üzenbe ilyen hodály helyekre max a portáig jutsz, meg az ott leledző biztonsági szolgálatig, akik nyilván valóan nem fognak tovább engedni, hiszen egy nagy gyár, komolexum területére nyilván nem fognak engedni minden beeső boldog -boldogtalant be sétafikálni csak úgy. A portán meg csak úgy random módon otthagyott önéletrajzok meg ki tudja érdembe landolnak-e valami arra érdemes illetékesnél egyáltalán. Száz ilyen esetből ott a portán egyszer mondtak egy email címet, hogy oda küldjem az önéletrajzot.

2. Az ilyen tipik gyári moslék munkák javarészét amiért így kopogtat az ember, úgy javarészt meg már nem is helyi állományilag hirdetik meg, és veszik fel a munkásokat, hanem kiadják külsős munkaközvetítőknek, mert az ilyen magas fluktoációs tipikus odamegy azt pár nap múlva felmond típusú munkák sok nyamvadt adminisztrációival nem akar bajlódni

2023. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!