Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatika terén van önkéntes...

Informatika terén van önkéntes munka? (kb egy gyakornoki pozició, de fizetés nélkül)

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem az egyetemet és nagyon érdekelne, hogy tényleg nekem való-e ez a szakma. Tudásom nem elegendő ahhoz, egy real gyakornoki pozicióra alkalmas legyek, de nem akarom vesztegetni az időmet.


Szóval gondolkodtam, hogy van-e ilyenre lehetőségem, hogy egy gyakornoki/diákmunka, ahol kb az a fizetésem, hogy tanulok és tapasztalatot szerzek.


Szerintetek ennek van értelme? És ha igen, akkor hol lehet ilyen poziciókat keresni?



2021. márc. 16. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
van
2021. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért 0 tudással nem fognak felvenni sehová sem. Milyen egyetemet kezdtél el, mert van kapásból 4 informatikai szak felvi szerint:

Alapképzésben az alábbi képzési szakok közül választhat.


gazdaságinformatikus szak


mérnökinformatikus szak


programtervező informatikus szak


üzemmérnök-informatikus szak


Illetve kulcs szavakba bele írtad, h programozás. Milyen program nyelveket tanulsz/tanultál, mennyi a tudásod belőle?

2021. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha egy saját projektet indítanál el többedmagaddal?
2021. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

gazdaságinformatika

Java és úgy magamtól még Python-t tanultam.

Ez nem mostani terv. Minimum vizsgaidőszak utánra gondoltam nyáron, de lehet csak következő félév.

Addig talán sikerül leülnöm és magamtól tanulnom (van egy külön kurzus amit vettem) + ma kezdődik Oracle Java képzés egyetemen keresztül, amire jelentkeztem.


Amúgy akkor van ilyen fajta ("önkéntes") gyakornoki munka? És értelme is van?

2021. márc. 16. 11:59
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as, lehet az lesz.
2021. márc. 16. 12:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Gazdaságinformatikusok pont nem programozással foglalkoznak, de attól lehet belőlük programozó csak rendkívül sokat kell tanulniuk autódidakta módon. 2. félév és 3. féléves tárgy talán a Prog 1 - prog 2, plusz majd OOP 1 - OOP 2 lesz. Azok csak egy alapot adnak, amire építkezhetsz, viszont önkéntes gyakornoki hely nincs, rendes gyakornoki hely van, ahol elvárnak egy bizonyos szintű tudást. A cégeknek nincs idejük és kapacitásuk teljes mértékben tanítani.
2021. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

adatelemzői irány érdekel, ahol van programozás (nyilván nem csak programozás, de attól még van és pl gyorsan megnéztem egy ilyen hírdetést és preferálják a gazdaságinformatikai tanulmányokat)

De köszi! Akkor nincs ilyen lehetőség itthon.

2021. márc. 16. 13:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!