Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora lenne az az összeg,...

Mekkora lenne az az összeg, amivel nyugdíjba mennél?

Figyelt kérdés
Mi lenne az az összeg, ami ha ott lenne a számládon, akkor azon a napon "nyugíjdba" mennél? Tekintsünk el attól, hogy utána mit csinálsz vele (feléled, befekteted, stb.). Illetve érdekelne, hogy hány éves vagy, csak a viszonyítás miatt.

2021. márc. 17. 00:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%

32 vagyok, de nem vágyom rá, hogy nyugdíjba menjek. Tudom, ez az álom mindenkinek, hogy csak a hozamokból megél. Ha a hozamok hoznának havi egymillát, akkor részmunkaidőben dolgoznék csak.


És még csak nem is arról van szó, hogy imádom a munkám. Hanem hogy szükségem van célokra. A munka és a tanulás ilyen saját cél, ami visz előbbre.

2021. márc. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Direkt nem szerettem volna elmenni ilyen irányba, hogy ki mit csinálna, ha nem a pénzért kéne csinálnia, csak szimplán az érdekel, hogy mi lenne az az összeg, amivel ma azt mondaná, hogy nem fog holnaptól kötelező jelleggel dolgozni, hanem csak azért, mert akar. Én is ugyanezt csinálnám amit most, szeretem a hivatásom, csak nyilván kb. negyed ennyit és a határidőkre is tennék magasról. De most ez a kérdés ne erről szóljon, hanem például:

35 éves vagyok, optimista becslés szerint 80 évig élek, inflációval mindennel számolva 4-500 milliót, ha betennék 5 éves MÁP+-ba és mindig újra visszaforgatnám, akkor elélnék életem végéig.

2021. márc. 17. 01:33
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
0.Azaz 0Ft.
2021. márc. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Mai áron 120milla tud havi 500.000Ft-ot termelni. Az meg elég jó nyugdíj.


Persze ez tíz év múlva lehet, hogy nem lesz igaz, de most ennyi pénzzel már nyugton lehet maradni sztem...

2021. márc. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

2020-ban az átlagfizu 268 ezer forint volt. Ez egy év alatt durván 3-4 millió, ami 40-45 éves munkaviszonnyal számolva legyen mondjuk az egyszerűség kedvéért 150 millió. Ennyi egy élet munkája jelenleg.


Nyilván van infláció is, de ha már ennyit összeszedtél, abból el lehet lenni befektetésekkel. Arra még kevés, hogy kamatokból elélj, ahhoz jelenleg olyan félmilliárd kellene.

2021. márc. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Nem az összeg a lényeg, hanem hogy mi termeli azt. Ha lennének földjeim, ingatlanjaim, vagy egyéb befektetéseim, akkor bármikor "nyugdíjba" mehetnék. Így, hogy alkalmazottként kell robotolnom, soha nem lesz értelme nyugdíjasnak lenni.
2021. márc. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
37%
1,5-2 milliárd forint, kb. 5 millió euró, ez alatt nem nagyon. 43 éves vagyok.
2021. márc. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Én 1 milliárd forintból szűkösen eléldegélnék a következő 50 évben munka nélkül, "nyugdíjasként".
2021. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
200 millió bőven elegendő lenne a megszokott életszínvonalamon leélni a maradék éveimet.
2021. márc. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%
33 vagyok. 4 eve nem dolgozok. 100 milliót sporoltam volna számításaim szerint kulfoldi munkával, viszont közbe jott a politika, igy 66-tal jottem haza. Ingatlan befekteteseim vannak. Mostani értéke 4 év után 140 milla. Havi szintre lebontva ugy 700k-t hoz, de ebbol lejön, h élnem is kell valahol, viszont lakbért nem kell fizetnem. Igaz az ingatlanokkal is foglalkozni kell. A nyár telített, úgyhogy valamit csak dolgozok. Ugy erzem, nekem ennyi penz nem eleg igy portfólió váltason, vegyitesen gondolkodom (1-2 ingatlan értékesítése) és részvényekbe fektetnem. Egy ideje kívárok a mostani bizonytalan helyzet végett.
2021. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!