Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor a rendőrség olyan...

Amikor a rendőrség olyan munkát hirdet meg, ahol előny a különleges nyelvek (albán, perzsa, kínai, stb.) ismerete, az azért van, mert... (több lent)?

Figyelt kérdés

A pozíció neve "fordító-elemző" és nagyrészt (meglepő módon) fordítási, adminisztrációs és kapcsolattartási feladatok vannak felsorolva, illetve az alábbi nyelvek ismerete előnyként:


arab, albán, héber, kínai, orosz, lovári, beás, perzsa, svéd nyelvvizsga


Ez inkább az adott nemzetiségű bűnszervezetek miatt van, az adott országok szerveivel való szakmai kapcsolatok miatt, vagy...?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2021. márc. 28. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bűnözőknek kell tolmácsolni.
2021. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A külföldi bűnszervezetet a titkosszolgálat nézi inkább. Beszélek az említett nyelvek egyikén (nem svéd és nem orosz), és van nálunk egy mondás, hogy az beszél jól ezen a nyelven, akit már megkeresett a titkosszolgálat...


A magyar rendőrség kb minden nyelven fönntart fordítókat, ezzel segíti a Magyaroszágon tartózkodó külföldiek, és külföldi származású magyar állampolgárok rendőrségi ügyintézését. A 75 éves kínai nagymamának, a perzsa boltosnak meg az orosz üzletembernek is meg kell adni a lehetőséget, hogy a lehető legnagyobb biztonságban legyen, és elmondhassa amit eltud, megtudhassa amit tudnia kell. Ezt nagyon jól csinálja a magyar rendőrség, korrekt dolog, remélem folytatják.

2021. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!


#2, köszönöm a személyes tapasztalatot, érdekes volt olvasni! :) egyébként angolul, franciául és olaszul beszélek/tanulok, ezek annyira nem ritka nyelvek sajnos,viszont mindenképp szeretnék még valami újat, ami eltér az előbbiektől. Szerinted mi az, amire lenne igény, akár ilyen téren (nyilván ott vannak a felsorolt nyelvek, szóval akár azok közül)?

2021. márc. 28. 18:55
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kettes vagyok.

Érdekes kérdés mit érhet meg. Nekem az élet hozta ezt a fönti nyelvet, nem ad hoc kitaláltam.

Én így kontextus nélkül az oroszra mennék rá. Nem hiszem sajnos hogy megtanulok valaha is, pedig fiatal vagyok, csak annyira más irányba megy az életem hogy fölöslegesnek látom. Nagyon tetszik az oroszban a mutual intelligibility, hogy egész Kelet-Európában segíthet szláv országokban.

2021. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!