Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak hogy legyen...

Mit csináljak hogy legyen értelme?

Figyelt kérdés

Szerintem lelki okok miatt elkezdtek előjönni egészségügyi problémáim, amik eddig nem nagyon voltak jelen. Ülő, irodai munkát végzek, nagyon utálom már csinálni, semmi értelme igazából, 9 órát szinte végigülöm, értéket elő nem állítok, lelkileg megvisel, a gondolataim meg állandóan félrekalandoznak, mert kézzel fogható, értékes munkát akarnék végezni.


Az a gond, hogy fizikai / betanított / segéd / gyári munkát meg az ott általánosságban jelen lévő többi dolgozó miatt (lehetséges munkatársak) miatt nem végeznék, ill. nem tudnék, ugyanott lennék egy idő múlva.


Ez egy nagy ördögi kör amiből nincs kiút, és nem tudom mihez kezdjek, megint kezdek pánikolni - mint már egyszer - hogy itt ragadok ebben a semmitmondó létben, 30 évesen és ezzel menjen el még több, akár tízen évek...


Az otthoni szabadidő se tud kikapcsolni, nekem nem megy hogy munka után még valamibe belekezdjek, hozzáfogjak kertet rendezni, barkácsolni, sportolni vagy akármi...


Mit lehet ilyenkor tenni, amivel nem járnék rosszabbul? Vállalkozás? De mire, mit? Végzettségeim közül mindkettő tőkeigényes, a harmadik pedig szintén ülőmunka lenne...


Életmódváltás, hirtelen változás tenne gondolom jót? De mit s hogy?


2021. márc. 30. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez az élet nagy kérdései kategória, sokan meg pont az ülő munkának örülnének, h ne kelljen a sor mellett álni és ugyan azt a monoton melót tolni 2-3 műszakban.

Valahogy próbálj értelmet találni a jelenlegi munkádban, vagy keress valami hasonlót, ahol többet mozoghatsz.

Ha komoly a pánik dolog, akkor érdemes pszichológushoz fordulni, nekem ez segített. Eltudtam mondani valakinek legalább a problémáimat, illetve javaslatokat, ötleteket kaptam rá, h mit és hogyan változtassak.

2021. márc. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Felmondasz és elmész egy gyárba, folyamatos munkarendbe. Örülj, ha a napi munkaidő csak 8 óra és nem 12, zúgnak-csattognak a gépek, vagy a melegtől, vagy a bűztől pusztulsz meg (a műanyagipar különösen szép tud lenni, ott mindkettő egyszerre van), enni, inni és WC-re akkor tudsz kimenni, ha megállítják a sort (de mindháromra nem lesz időd), lehet, hogy le sem tudsz ülni egész munkaidő alatt és még a bunkó kisfőnök is kiabál veled, egész nap csak a darabszámot ismételgeti, mint a papagáj.

Egy hónap múlva úgy fogod szeretni a mostani munkádat, mint még soha és amíg tető van a fejed fölött és ülve, napi 8 órában, nappal kell dolgoznod, nem fog eszedbe jutni, hogy ezzel teremtesz-e értéket, hanem örülsz neki, hogy nem hajtják ki a beledet minimálbér+műszakpótlékért.

2021. márc. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolj bele abba, hogy mennyi ember van aki most elvesztette a munkáját, vagy épp fiz.nélkülin tartják, vagy elvesztette a szerettét.

Ehhez képest nekünk (mert egy cipőben járunk), "csak" a munkánk csapnivaló.

Én konkréran annyi munkát végzek, mint egy diákmunkás, a munkatársaim utasítgatnak, "szkenneld ezt, daráld azt stb", és közben érzem azt, hogy alig várják, hogy elmenjek innen. Mennék, ha lenne hova. Pedig még csak 9 hónapja dolgozom itt, de már egyre rosszabb a szorongás, a gyomorideg.

DE, van munkánk, élnek a szeretteink! A lányok akikhez fodrászhoz, kozmetikushoz jártam be vannak zárva, bevétel nélkül, kisgyerekek mellett. Már 2 ismerősöm is meghalt covidba, a szeretteik szívük megszakad. Úgy gondolom nincs most jogunk hisztizni, csak mert s.@r munkánk van.

Nagy levegő, fog összeszorít, cél kitűzve és indulhat a nap.

2021. márc. 31. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálok erre gondolni, jön a jobb idő, világosabb lesz tovább és hátha ki tudok majd kapcsolódni esténként.
2021. márc. 31. 10:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!