Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogászként Rite diplomával...

Jogászként Rite diplomával milyen lehetőségeim lehetnek?

Figyelt kérdés

Az átlagom eddig 3,75 lett.

Lehetnék cum laude, de a távoktatás számonkérése igen kellemetlenül ért engem. Ketteseket és hármasokat szerzek, ez az új online államvizsga rendszer nekem nem jött úgy be (SEMMI felkészülési idő nincs, annak ellenére, hogy államvizsgán 1 órát szoktak adni tételhúzás után, hogy szedd össze a gondolataidat, itt azonnal mondani kell, és az anyag rengeteg)

Persze sokan vannak, akik így is 5ösöket szereznek, de nekem ez a rendszer egy rite diplomát fog eredményezni.


A kérdésem az lenne, hogy így milyen lehetőségeim lehetnek?

Én a közigazgatásban képzeltem el magam, bíróságra, ügyvédkedésre sosem mennék rá.

A közigben (rendőrségen, nav-ban, kormányhivatalokban) mennyire nézik a diploma minőségét? Tehát NAV-hoz, rendőrséghez (ahol úgy tudom jobb a fizetés) vagy kormányhivatalhoz elhelyezkedhetek-e rite diplomával? Ott előny-e a cum laude, nézik-e? Előremenetelnél, későbbiekben mennyire lehet visszatartó a rite diploma?


Eddig egy ismerősöm ment a rendőrséghez, de neki summa cumlaude lett a diplomája, ez egy kicsit elbizonytalanított, hogy vajon nekem lehet-e helyem a közig egyes területein így.

Jogosítványom, angol nyelvvizsgám, ECDL számítógépkezelési vizsgám is van. Rite diplomával így mennyire lehet nehéz közigben elhelyezkedni?



2021. ápr. 2. 12:11
 1/9 anonim válasza:
20%

"Tehát NAV-hoz, rendőrséghez (ahol úgy tudom jobb a fizetés) vagy kormányhivatalhoz elhelyezkedhetek-e rite diplomával?"


Nyugi, ilyen helyeken csak a családfát nézik.

2021. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Halasztani nem tudod?
2021. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

3,75 miért rite? Pázmányon 3,51 fölött cum laude.

A közigazgatás a jogász (meg bármilyen más) karrier fekete lyuka, egyáltalán nem olyan színvonalú ott a munkavégzés, hogy rendkívüli koponyákat keressenek. Általában anyukák mennek oda szülés előtt/után/közben, hogy valahol legyenek azért, és csordogáljon némi pénz. Jó, meg egy csomó fiatal is (mint én), de ők x idő után kiábrándulnak (vagy szülők lesznek, és maguk is a főszabállyá válnak). Mondjuk bíróságnál plusz pont a felvételi vizsgán a cum/summacum, meg lehet hogy máshol is az adott állásra jelentkezők közti versenyben minimális előnyt jelent a munkáltató szemében. De ilyen tényező sok más is lehet, pl külföldi tanulmányút, korábbi munkahelyek, nyelvvizsgák, stb.

Köziges álláshirdetéseknél csak nagyon ritkán látni, hogy előnyként értékelnék a cl/scl diplomát, ügyvédi irodáknál mondjuk 1/10 hirdetésnél van ott.

Szóval ha az önéletrajzodban fel tudsz mutatni a jövőbeli munkahelyed iránti érdeklődést tanúsító tényezőt, az valószínűleg jóval többet nyom a latba, mint a diploma milyensége.

2021. ápr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as voltam: jaaa, bocs, értem, most még cl vagy, de félsz hogy lecsúszol. De most akkor már államvizsgázol?
2021. ápr. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Államvizsgázok jelenleg, és nem túl fényesek a jegyeim, le fogok esni rite-be, ez több mint valószínű. De akkor ha annyira nem számít az elhelyezkedés terén, akkor nem aggódok.


Kicsit féltem tőle hogy rite leszek, mert úgy gondoltam hogy egy cum laudet csak kihozok magamból, ami így is lett volna. HA a magyar közoktatás normálisan oldotta volna meg a covid helyzetet, és nem lenne ez a mondj fel 800 oldalnyi anyagot a vizsgán tételhúzás utáni felkészülési idő nélkül, azonnali kérdésekkel dolog...


Bárcsak lenne kidolgozási idő... Így a diploma minősítésem múlik ezen az egész cirkuszon, és 5 év eredménye... 3,75-el rite leszek. Köszönöm koronavírus.


Amiatt aggódtam a legjobban, hogy a rite diplomám miatt el leszek lehetetlenítve a pályán. Tehát elhelyezkedni borzasztóan nem fogok tudni, mindenhonnan ki leszek nézve stb. Google-n nem találni megnyugtató dolgokat erről, ezért jöttem ide feltenni a kérdést, hogy ha esetleg vannak itt olyanok akik hasonló Rite jogász cipőben járnak, tudnának-e mesélni, mennyire nézik kevesebbe őket elhelyezkedés terén.


De ha tényleg így van hogy nem annyira számít, akkor egy kicsit megnyugtató.

2021. ápr. 6. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

(3-as voltam)

Nézd, nekem cum laudém van, és kb semmire se megyek vele, mivel a szakmai életutam nem túl fényes, így pedig a magánszférában sem kapkodnak utánam. Amúgy büszke vagyok rá, végülis szép eredmény. De nagyjából ennyit ér.

Azért remélem a tanárok figyelembe veszik, hogy nektek ez így jóval nehezebb, és pl nem a költségvetési csalást kérik azonnal eldarálni.

2021. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Palyakezdokent egyes komolyabb helyeknel hatrany, fogalmazoi versenyvizsganal rite diplomaval teljesen eselytelen (100 pontbol 20 a cum laude, 25 a summa, 0 a rite), tobbit nem tudom sajnos.
2021. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Rite vagyok, és csak magánszférában dolgoztam.


Soha senkit nem érdekelt a rite diplomám, sőt, soha senki meg sem kérdezte. (2011 ELTE)

2021. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha érdekel a gazdasági jog, és szeretnél egy jó helyen dolgozni, írj privátot, még talán beszélni is tudunk valamiről....
2021. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!