Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudom, hogy nagyon műveletlen...

Tudom, hogy nagyon műveletlen vagyok, de milyen jelenleg a cseh és magyar emberek viszonya és milyen az életszínvonal Csehországban?

Figyelt kérdés

Semmit nem tudok Csehországról, de lenne lehetőségem egy gyakornoki pozíciót ott betölteni, az angol nyelv csak az elvárt a Cseh nem...

A gyakornoki pozíció után Magyarországon kicsit jobbak a fizetések mint ott, viszont itt magyarokkal tudnék dolgozni magyar nyelven főleg.

Én pedig 2-3-4 év után szeretnék valahogy kijutni angol nyelvterületre...

Azt gondolom, hogy előny lesz, hogyha el tudom mondani, hogy angol nyelven dolgoztam pár évig, még ha Csehországban is.


A fizetés ezen a területen a világon mindenhol kiemelkedik az átlagból valamennyivel...


Egyedül csak azért vagyok bizonytalan mert nem tudom, hogy mennyire barátságosak ott a magyarokkal illetve hogy milyen a gazdasági helyzet...

Persze ki tudom googleezni, de inkább tapasztalatok érdekelnének.



2021. ápr. 6. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan nem éltem Csehországban, de jártam már ott többször is, és mindig nagyon barátságos volt mindenki, teljesen olyan, mint a lengyelek (ott viszont éltem életvitelszerűen is), kulturálisan is hasonlóak hozzánk, rengeteg a történelmi összefonódás (v4 pl). Sztem akárhova mész külföldre, mindenképpen építi a jellemet és az önéletrajzba beírni sem utolsó, ne félj belevágni. :)
2021. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Barátságosnak barátságosak, de az idősebbek emlékeznek rá, hogy a magyarok verték le a prágai forradalmat szovjet felkérésre, meg az Osztrák-Magyar Monarchiáról sincsenek olyan szép nosztalgikus emlékeik, mint nekünk (Ferenc Jóska nekik nem király). Szóval ilyen történelmi szálakat azért nem kell feszegetni, pusztán mint néppel biztosan sokkal jobban szimpatizálnak a lengyelekkel, szlovákokkal vagy horvátokkal a pán-szlávizmus jegyében, mint velünk magyarokkal. Mi majdnem olyan gonoszak vagyunk nekik, mint a németek.
2021. ápr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosítok: a németeknél azért jobban kedvelnek minket, de nincs nagy magyar-cseh jóbarátság.
2021. ápr. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cseh és Magyar emberek viszonya szerintem teljesen rendben van,az életszínvonal ott kicsit jobb mint nálunk.
2021. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!