Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelenlegi plasma, plazma...

Benyovszky Oszkár kérdése:

A jelenlegi plasma, plazma szolgáltatók közül melyik fizet jobban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 11. 20:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a Kedplasma. Nekem legutóbb 9000-et fizettek, állítólag mindenkinek ennyi lesz most már az alapértelmezett.
2021. ápr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%
keresni kéne egy munkahelyet amiből fent tudod tartani magad
2021. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%
Lassan fillérekért is eladjátok az egészségeteket? Gratulálok!
2021. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

#2-3

1) 1 darab hegem van, hetente megnéz egy orvos, minden alkalommal csinálnak egy vérképet és rá vagyok kényszerítve az egészséges étkezésre

2) évi max 350ezerből gondolod, hogy meg lehetne élni? Köszönöm, de van munkám

3) ha senki nem adna plazmát jópáran meghalnának

2021. ápr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
31%

Igen, megkaptam a választ, fillérekért eladjátok az egészségeteket. Ahogy vannak önkéntes véradók is (INGYEN!!!), ugyanúgy ezt is lehetne önkéntes alapon szervezni. Mégsem teszik? Tudod, miért? Mert külföldre adják el a vérplazmátokat sokszoros áron.

Elhiszem, hogy megideologizálod, hogy életeket mentesz, meg blabla, de nem, ezzel csak bizonyos körök embereinek a zsebét tömöd, míg a tiedet fillérekkel kiszúrják. Pláne, hogy van munkád...

2021. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

#5 <- Tudjuk mi is ezeket, csak mi sokkal lokálisabban fogjuk ezt fel. Bemegyünk, leszívnak 40 perc alatt, adnak pénzt, kaját, piát, meg ilyeneket és ennyi, mindenki boldog. Innentől kezdve engem nem érdekel, hogy hova viszik ki, meg mit csinálnak vele. Jó bevételi forrás, jól elbeszélgetek mindenkivel és ennyi.


A lényeg: Neked is, meg nekünk is igazunk van mindaddig, amíg nem erőszakoljuk rá a másikra a véleményünket. Te negatívan vélekedsz erről, én meg semlegesen, de legalábbis nem töröm rajta a fejem annyira. És ez eddig tök okés még eddig...

2021. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

#5: Én is voltam már olyan szorult helyzetben, hogy azt kellett mérlegelnem, hogy adjak-e vérplazmát pár ezer forintért (végül nem tettem, mert egészségi állapotom miatt rájöttem, hogy nem ér annyit). Viszont több barátom él ezzel a lehetőséggel.


A helyzet az, hogy nagyon szép és jó gesztus a plazma adás, viszont a tény az, hogy ezzel azok élnek leginkább, akik egy kis alamizsnára vannak szorulva és az a pár ezer forint is kisegíti őket a bajban.


Az is tény, hogy a vérplazmát sokszoros áron adják el akár más országoknak, kereslet-kínálat alapon. Neked, mint plazma-adónak nem a vérplazmáért fizetnek (ugyanis a szervkereskedelem magánszemély által Magyarországon tilos), hanem az idődért, amelyet ott töltöttél.


Ezzel gyakorlatilag mindenki nyer. Te, mint plazmaadó kapsz egy egész korrekt kivizsgálást, emberséges személyzetet, ételt, italt, és egy kis zsebpénzt - mindezt egy órányi ücsörgésért. Ők pedig kapnak vérplazmát, amit értékesíthetnek olyan helyeknek, amelyek rászorulnak a vérplazma utánpótlásra. Továbbá így célt ér a vérplazma ahhoz, akinek szüksége van rá.


Végsősoron, senki nem kényszerít, hogy adjál plazmát, vagy hogy elfogadd a pénzt, amit adnak érte.

2021. ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
19%
Értem az érveiteket, tényleg. De sajnos ez attól még szervkereskedelem sajnos, és pontosan a rászorulókat használják ki.
2021. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%

Egy rokonom volt pár alkalommal adni, semmi problémája nem volt eleinte.

Pár hónap múlva ment vérvételre, aminek az eredménye rengeteg csillag...háziorvosa megkerdezte, hogy "Csak nem plazmázni jár....?"

Rengeteg gyógyszert és vitamint kellett szednie utána hogy helyre jöjjön.


Egy munkatársam viszont kórházban feküdt plazmázgatás után, hogy helyre állítsák a vérképét. Nem lett így boldogabb azzal a pénzzel.


Egyértelmüen szervkereskedelem egyformája, és a szegények kizsákmányolása, akik egészségüket adják el gombokért cserébe,miközben a cégek +1000% profital adják tovább a gombokért vett vért, nem jótékonyság.

2021. ápr. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

"minden alkalommal csinálnak egy vérképet és rá vagyok kényszerítve az egészséges étkezésre"


Nem tudom mit néznek azon a vérképen, de valószínűleg semmi olyat ami érdekelhet téged, csak azt nézik ami nekik kell. Maguknak csinálják.


Az egészséges étkezés alatt meg nem tudom mit értesz, de miért kéne plazmát adni ahhoz, hogy egészségesen étkezz? Egyszer voltam véradáson, és utána 3 hétig fájt a hely, ahol beszúrtak. persze tök jó dolog a véradás, de 5 évente max egyszer megyek el.

2021. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!