Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi ideig célszerű gyakorno...

Mennyi ideig célszerű gyakornoknak lenni egy jó nevű cégnél, ha nem tervezek ottmaradni hosszútávon? Fél év már jól mutat az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
1-2 év
2021. ápr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Inkább 1,5-2 év, h ne tűnjön úgy, h elbocsájtottak/nem vagy elég jó
2021. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Kva szarul mutat, ha csak egy fél évet bírsz ki egy ilyen helyen.
2021. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha fél év után váltanék egy ugyanolyan nagy nevű cégre, az is hülyén mutatna? Távolságban kedvezőbb lenne számomra. Ezen kívül magában a végzett munkában is ugyérzem.

A mostani gyakornoki helyemre napi szinten oda-vissza összesen 3-3,5 órát kell utaznom, amit sokallok.

2021. ápr. 13. 20:59
 5/10 anonim válasza:
79%

És nem lenne egyszerűbb akkor inkább ott keresni egy szobát?


A munkáltatók általában azt szeretik, hogyha valaki csak egy junior pozícióért hagyja ott a gyakornoki helyét, a junior pozícióját pedig csak senior pozícióért.

2021. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Régen rossz, ha az önéletrajzod alapján vesznek fel valahova és nem a tudásod alapján. Ha van jobb (bármilyen szempontból), váltsál.
2021. ápr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

#6

Te sem lehetsz valami tapasztalt. Tudod állásra úgy kell jelentkezni, hogy elküldöd az önéletrajzodat, és ha az nem meggyőző, úgy utasítanak el, hogy sz@rt sem tudnak arról, hogy milyen szakember vagy.

2021. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es: hát Amerikában lehet, ebben az országban én úgy szoktam, hogy felhívom az ismerőseimet, kinek a munkahelyén van éppen üresedés. Az eddigi 4 munkahelyem mindegyikén volt olyan program, hogy ha beajánlottál valakit, és bevált az illető, kaptál érte extra jutalmat. Persze CV-t kell küldeni mert formalitás, de ha belsős ajánlotta az embert, kutya nem nézi meg. A pénzen kívül is hatalmas piros pont volt eddig mindenhol, ha valaki épkézláb embert ajánlott be.

A mostani munkahelyemen elég sokat szoktam interjúztatni, és tudom, hogy nem foglalkoznak senkinek a CV-jével. Ha az "utcáról" jelentkezik valaki, van egy 3 -5 körös sztenderd interjú folyamat, szóbeli és írásbeli fázisokkal - a legvégén amikor a leendő főnököddel beszélsz ő esetleg kérdez a CV-ből, de amíg odáig eljutsz csak tudásfelmérés van. Ha belsős ajánlotta, akkor ez a folyamat lerövidül, de a tudásfelmérésen akkor is át kell menni.

2021. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mérnöki pozikat nem nagyon lehet így megpályázni, hogy körbekérdezel. :D

De persze a munka szintje válogatja.

2021. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, kérdezték privátban: informatika - én konkrétan üzemeltetek ("rendszergazda", nagyképűen "devops") de a cégnél legtöbben fejlesztők ("programozó" ha így jobban érted, nyomtam azt is pár évet).

Az interjú folyamatnak az az értelme, hogy az egyetemek/főiskolák tonnaszám öntik az "informatikusokat" a piacra, akik nagy része (tisztelet a kivételnek) nem tud semmit. Így a cég (meg a többi is) régen rájött arra, hogy semmi érteme az illető papírját nézegetni. Az hogy a mucsajröcsögei agrárfőiskolán végzett gazdasági informatikusként, az pont úgy zéró információ (és ha pl. az ELTÉn, az is ugyanúgy, sajnos), mint az, hogy előtte 10 évet dolgozott a Zabhegyező Kft-nél "information systems architect" pozícióban (vagy éppen jobhopperkedett 5 multinál). Ezekből semmi nem derül ki, le kell vizsgáztatni az embert.

2021. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!