Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó 700e Ft (nettó ~450e)...

Bruttó 700e Ft (nettó ~450e) Budapesten 26 évesen diplomásan jó fizetés, vagy nem?

Figyelt kérdés
Én a lakásvásárlási terveket leszámítva elégedett vagyok vele, teszek is félre belőle rendesen. Viszont ismerősöknél, kollégáknál olyan mértékű költekezést látok, hogy nem tudom eldönteni én keresek rosszul vagy spórolok túl sokat / ők tesznek félre túl keveset.

2021. ápr. 18. 14:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
A titok az, hogy a többiek a szülők pénzéből költekeznek, nem abból, amit a tiednél valószínűleg jóval csekélyebb saját keresetükből gyűjtöttek, és sokáig kell jól keresned, hogy azt behozd, ami egy gazdagabb helyre született embernek eleve adott.
2021. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
11-es, ez csak önámítás. a legtöbb ember nem a szülei pénzét költi, hanem a sajátját. csak egyszerűbb neked erre fogni
2021. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Általános, hogy minél többet keres az ember, annál többet is költ. Egyszerűen úgy érzi, hogy megteheti, neki ez jár. Ennek az eredménye az, hogy jobb életszínvonalon él talán, de ugyanolyan szegény gyakorlatilag, mint amikor fele ennyit keresett.

Szerintem ez egy jó fizetés. Ha lesz egy párod, aki hozzátesz kb. ugyanennyit, akkor több mint kényelmes életetek lesz Budapesten, vagy bárhol.

2021. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem teljesen korrekt, jó fizetés.

Az ismerősied a tapasztalataim alapján 2 ok miatt költenek többet:

Az első réteg triviális, ők hatalmas segítséget kapnak otthonról, kocsi, lakás, komolyabb bútor, gépvásárlás megoldott, nem kell spórolniuk és aggódni hogy mi lesz ha elromlik a hűtő vagy a mosógép.

A másik réteg kevésbé triviális, ők szintén nagyon jó, a térhez hasonló fizetéssel rendelkeznek a fiatal koruk ellenére, de ők jelenleg nihilisták, és föladták a hosszú távra tervezést. Ez inkább ilyen lat stage capitalism probléma, okozhatja a hirtelen megnőtt ingatlanár (hogy belátható időn belül nem nem lakásuk), okozhatja a klímapánik, bármi. Ők a mának élnek, azzal a hozzáállással hogy "azért dolgozom hogy elköltsem". Nekik nem lesz 2 millió a számlájukon, neked meg simán lehet hogy van.

2021. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem már az jó, ha 26 éves korodra elvégeztél egy piacképes képzést és már abban is dolgozol.


Én 28 vagyok, 1 éve dolgozom abban, amire átképzem magam, illetve egyelőre hellyel-közzel dolgozom csak benne. A bruttóm ugyanannyi, amennyi a te nettód.

Volt osztálytársam most kezdett abban dolgozni, amire átképezte magát. A diplomájával kapcsolatos területen is dolgozott amúgy, az nem vált be neki. Egy 30 és egy 31 éves ismerősöm most képzi át magát. Mindketten diplomások amúgy.

Sok ismerősöm dolgozik betanított munkát.


Vannak pedagógus, villamosvezető vagy call centeres (idegennyelv-tudást igénylő) ismerőseim, nettó 150-300 között keresnek.



A nettó 450 baromi jó, 26 évesen pláne, ezt remélem te is tudod.



28N

2021. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon gyenge ismerősöm milliókat keres 6 elemeivel 22 éves fokhagymakereskedo
2021. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem rossz Budapesten az a nettó 450 26 évesen.

Én is 26 vagyok, "vidéken" keresek kb nettó 400-at. Hidd el, nem olyan rossz az.

2021. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
19%

Én 12 millát keresek... euróban. Naponta.


6/f/burkoló, mellékállásban fodrász

2021. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!